У прифронтовій громаді на Дніпропетровщині жителів навчають медичній допомозі

Ексклюзивно
Фото: Суспільне Дніпро

У прифронтовій Широківській громаді Криворізького району для місцевих жителів провели тренінг з домедичної допомоги. Вчилися визначати, що таке критичний стан, накладали турнікети та проводити серцево-легеневу реанімацію. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, що відвідали заняття.

Інструктор показує, як правильно робити СЛР. Розповідає: натискати на груди слід так, щоб не напружувати руки та не втомитися занадто швидко.

Людмила – одна з тих, хто прийшли на заняття. Вирішила долучитися, бо населені пункти громади російська армія обстрілює ледь не щодня. З собою взяла доньку.

До заходу долучилися жителі Широківської громади. Фото: Суспільне Дніпро

“Такі тренінги нам потрібні для того, щоб бути, можливо, більш захищеними. Відчувати те, що у разі надзвичайної ситуації ти зможешь надати необхідну допомогу”, – каже Людмила.

Світлана також прийшла на заняття. Вважає: у теперішній ситуації кожен повинен мати медичні знання. “Я особисто для себе вирішила бути максимально корисною і зробити все, що в моїх силах. Пройшла сьогодні курс і буду всім розказувати, запрошувати і максимально агітувати всіх. Щоб ми знали, вміли допомогти один одному”, – розповідає вона.

Інструктор наголошує: важливо також носити з собою аптечку. Фото: Суспільне Дніпро

Викладач курсів Микола Єрошкін каже: аби знання стали у нагоді, з собою треба носити аптечку. “У першу чергу, засоби для зупинки кровотечі. Тобто в ідеалі – один-два якісні турнікети. Гемостатичні засоби для зупинки кровотечі – наприклад, щось на кшталт ізраїльського бандажу. Одноразові медичні рукавички, в кількості не менше двох штук. Атравматичні ножиці”, – перераховує вміст такої атпечки фахівець.

Відвідувачі навчилися накладали турнікети та проводити серцево-легеневу реанімацію. Фото: Суспільне Дніпро

До Широківської громади входять 15 населених пунктів, три з яких найбільше потерпають від обстрілів російських окупантів: Шестерня, Ганівка та Кошове.

Загалом у громаді зруйновано 8 приватних будинків, пошкоджено близько сорока. Проте, не дивлячись на близькість до фронту, тут проживають близько чотирьох сотень переселенців.

Читайте також

Госпітальєри Дніпра проводять тренінги з тактичної медицини

У Дніпрі навчали "запускати серце"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро