"Дикий маятник, який бовтається від смутку до горя". Кропивницький етногурт Yelka представив нове відео до пісні

Yelka

Етногурт Yelka з Кропивницького представив відео на пісню "Ой сяду я край стола".

Пісня була записана та випущена минулого року, розповіла учасниця гурту Світлана Буланова, зараз виникла потреба зняти до неї відео: "Це гама емоцій, які ми всі зараз переживаємо в тій чи іншій мірі. Це дикий маятник, який бовтається від смутку до горя, через прийняття і заперечення одночасно".

Пісня "Ой сяду я край стола" записана в експедиції у селі Липняжка Добровеличківського району в 2019 році. "Це лірична пісня, але вона за сенсом своїм схожа на голосіння, – говорить Світлана Буланова. – Одна маленька деталь розкриває океан туги. Жінка, котра вимушена сідати до вечері наодинці, змушена повторювати звичні ритуали, які для неї зараз позбавлені будь-якого сенсу. Вони перетворилися на механічну дію".

Світлана Буланова надіслала колезі по гурту Макcу Величко запис пісні на диктофон і запропонувала дати їй дати нове життя. “Серед сотень пісень, які ми записуємо з "Бабою Єлькою", інколи трапляються такі, які просто валять мене з ніг. – розповідає вона. – Я не можу пояснити принципи відбору пісень для запису, це щось за межами раціонального. Мабуть, якась історико-культурна підсвідома пам’ять спрацьовує".

Максим Величко говорить, з початку пісня замислювалася як акустична (без електронних інструментів), але в процесі додали електрогітару та ударні. "Я слухаю багато різної музики, і безумовно це наклало відбиток на те, яке звучання у пісень Yelka. Дуже близькі для мене такі виконавці як Radiohead, Massive Attack, Bjork, Coldplay, Dead Can Dance, Moloko, навіть Dua Lipa та інші. Та звісно, намагаємося шукати своє звучання. Десь легке, десь аритмічне, десь з присмаком пост року. Саме до пост-року, мабуть, ближче звучання "Ой сяду я край стола". Відео зняла Валерія Берневек. "Ми навмисно залишили одного персонажа, – розповідає Світлана Буланова, – щоб підкреслити самотність та розгубленість героїні. Валерія змогла впіймати емоцію і перетворити антураж на персонажів: кожна тріщина, пейзажі, бездонне пусте небо створюють ту атмосферу, яку ми й хотіли передати".

Що відомо

Yelka – етногурт, який грає музику, засновану на старовинних українських народних піснях. Грає у стилі інді, року та електронної музики. Склад гурту: Макс Величко – аранжування, гітара, Світлана Буланова – вокал, Макс Діденко – барабани.

Читайте також

  • Не для розваг, а для популяризації народних традицій. Кропивницький гурт "Дувайва" вивчає українські народні пісні
  • У Кропивницькому показали світлини про Херсон і Херсонську область
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!