Від початку війни Росія здійснила кібератаки проти 42 країн — Microsoft

Фото: imago

Від початку війни російські хакери скоїли кібератаки на 128 організацій у 42 країнах. Здебільшого вони були спрямовані на США та інші країни НАТО.

У звіті Microsoft зазначено, що атаки російських хакерів були успішні у 29% випадків. За даними аналітиків, Сполучені Штати Америки були основною метою Росії, втім постраждала також і Польща, де координується значна частина матеріально-технічного забезпечення військової та гуманітарної допомоги.

У звіті також наголосили, що кіберзахист України виявився сильнішим в цілому, ніж можливості Росії.

Читайте також: Інтернет-війська — це ексклюзив України. Заступник глави Мінцифри про кіберпатизанів і атаки на російські сервіси

Атаки також були спрямована на країни Балтії, і впродовж останніх двох місяців зросла кількість кібератак на комп’ютерні мережі в Данії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та Туреччини. Також збільшилась активність, спрямована на міністерства закордонних справ країн НАТО. Винятком є Естонія, де Microsoft з 24 лютого не виявила жодної російської кібератаки.

Що відомо

  • Ще до початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України, Росію підозрювали у кібератаках на підприємства в інших країнах. Зокрема у 2021 році одна з найбільших компаній США Colonial Pipeline, яка займається транспортуванням нафтопереробної продукції, заявила, що стала жертвою атаки хакерів. У результаті компанія була змушена призупинити роботу бензинового трубопроводу та вивести деякі системи з мережі.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного