Окупанти тимчасово захопили два населені пункти на Луганщині — Генштаб

Фото: ВМС ЗС України

Російські військові тимчасово захопили населені пункти Лоскутівка та Рай-Олександрівка на Луганщині. Крім цього, в акваторії Чорного моря перебуває п’ять носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр” із сумарним залпом до 40 ракет. Про це йдеться у ранковому зверненні Генштабу станом на 23 червня.

На Волинському та Поліському напрямках, у період з 22 червня по 1 липня 2022 року у Гомельській області триватиме мобілізаційне навчання збройних сил Білорусі. Під час нього планується відпрацювати питання призову військовозобов’язаних запасу. Також в рамках заходів бойової підготовки проводяться навчання з підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі із залученням військових інструкторів РФ. Основна увага приділяється веденню диверсійно-розвідувальної діяльності.

На Сіверському напрямку підрозділи противника продовжують перебувати у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Там утримується до трьох батальйонних тактичних груп зі складу 1 танкової армії Західного військового округу та підрозділи повітряно-десантних військ.

На Харківському напрямку підрозділи противника основні зусилля зосереджують на недопущенні виходу сил оборони в тил угруповання окупаційних військ, що діє на Слов’янському напрямку.

На Слов’янському напрямку окупанти намагаються створити умови для відновлення наступу в напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. Вони планують застосувати важкі вогнеметні системи на Слов’янському напрямку.

На Донецькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на встановленні повного контролю над містом Сєвєродонецьк, веденні наступальних дій з метою оточення наших військ у районі міста Лисичанськ та блокуванні основних логістичних шляхів.

На Сєверодонецькому напрямку противник тимчасово захопив населені пункти Лоскутівка, Рай-Олександрівка. Веде штурмові дії з метою встановлення контролю над населеним пунктом Сиротине. Здійснює підготовчі заходи до форсування річки Сіверський Донець.

На Бахмутському напрямку окупанти ведуть наступальні дії у напрямках населених пунктів Золоте та Вовчоярівка. Намагаються оволодіти панівними висотами в районі Берестового з метою встановлення контролю над трасою Бахмут – Лисичанськ.

На Краматорському, Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій не було.

На Південнобузькому напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на недопущенні проведення нашими військами контрнаступальних дій у Херсонській та Миколаївській областях.

На Миколаївському напрямку противник розгорнув у визначених районах артилерійські підрозділи. Надалі не виключаються спроби ведення штурмових дій в напрямках Киселівка – Посад-Покровське та Олександрівка – Лупареве з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області.

Кораблі чорноморського флоту в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання з ізоляції району бойових дій та ведення розвідки. Агресор продовжує блокувати цивільне судноплавство у північно-західній частині Чорного моря.

У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває п’ять носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр” (сумарний залп – до 40 ракет).

Війна. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного