США передадуть Україні робота Spot від Boston Dynamics для розмінування

ЗМІ
Президент США Джозеф Байден під час демонстрації робота Spot на факультеті машинобудування Аграрно-технічного університету штату Північна Кароліна в Аграрно-технічному університеті Північної Кароліни в Грінсборо, 14 квітня 2022 року.Фото: AP

Армія США передасть Україні робота Spot від Boston Dynamics для розмінування територій навколо Києва.

Про це повідомляє Foreign Policy із посиланням на власні джерела.

"Армія США погодилася надати одного зі двох своїх собак-роботів, щоб допомогти американській некомерційній організації розмінувати міни та інші боєприпаси в Україні", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, HALO Trust, підприємство з розмінування, яке має кілька контрактів з урядом США на роботу в Україні, використовуватиме робота-собаку Spot виробництва Boston Dynamics, для знешкодження мінометних снарядів та касетних боєприпасів у районах, що раніше контролювалися Росією, поблизу Києва. Під час випробувань минулого року Spot добре продемонстрував себе при роботі з боєприпасами, подібними до тих, якими нині всіяна територія України.

"Розгорнувши роботизовану руку замість голови, Spot може допомогти перетягувати боєприпаси, що не розірвалися, такі як касетні бомби, в ями, які містять інші боєприпаси, що дозволяє безпечно підривати їх далеко від цивільних осіб партіями від 50 до 100 снарядів, не наражаючи на небезпеку кого, хто перебуває у Бучі чи Броварах", — пише Foreign Policy.

Читайте також

У полоні росіян знаходиться понад півтори тисячі цивільних — Верещук

Вторгнення Росії в Україну, день 119. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

"Росіяни відчували: ми будемо відбиватися до кінця", — останні спогади командира "Карпатської Січі" про оборону Київщини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!