В Одесі перейменують 10 вулиць. Назви ще 19 змінять відповідно до українського правопису. ВІДЕО

Dreempics

В Одесі перейменують 10 вулиць. Назви ще 19 змінять відповідно до українського правопису. Таке рішення прийняли члени історико-топонімічної комісії, яка зібралася в Одеській мерії.

Відтепер вулиця Корнюшина змінить назву на Миколи Лисенка, а Єліна – на Ференца Ліста. Один із членів комісії Петро Обухов зазначив, що остаточно вулиці перейменують після того, як це погодять депутати на сесії міськради.

"Наприклад, в нас є провулок Лодочний, а в українській мові нема слова "лодка", є слово "човен", тому це повинен бути не Лодочний, а Човновий, або не Наклонна, а Нахильна, або не Уютна, а Затишна. І ось сьогодні ми приймали рішення за результати експертизи, яку ми зробили в інституті Мечникова і ці унормування будуть прийняті на сесії міськради через тиждень", – розповів Петро Обухов.

Декомунізація

У другому блоці питань – декомунізація. 10 вулиць мають змінити свої назви:

  • вул. Олександра Вронського – композитора Вербицького;
  • вул. Єліна – Ференца Ліста;
  • вул. Кондренка – Ближні млини;
  • вул. Корнюшина – Миколи Лисенка;
  • вул. Кострова – Ольги Благовидової;
  • вул. Кристаловського – композитора Бортнянського;
  • вул. Перепечка – композитора Лятошинського;
  • вул. Скворцова – Йозефа Прибіка;
  • провулок Краснослобідський – провулок гетьмана Петра Дорошенка;
  • провулок Красних зорь – провулок Стурдзовський.

"Один район буде про композиторів, один район про художників, один – про артистів, про видатних вчених. Таким чином у нас будуть з’являтися райони, які отримують з часом такі назви – я живу в районі композиторів, я живу в районі артистів. Сьогодні, коли ми взяли район, де була низка комуністичних назв, ми вирішили, що там буде район композиторів", – зазначив член історико-топонімічної комісії Олександр Бабіч.

Перейменування вулиць, які пов’язані із Росією

Наступного засідання розглядатимуть питання про зміну назв вулиць, які пов’язані із Росією. Для цього створять спеціальну робочу групу, розповів голова комісії Павло Вугельман. До її складу увійдуть історики та активісти, які відпрацюють повний список.

"Ми домовилися, що ми створимо постійну чинну робочу групу, яка буде дуже плідно працювати над підготовкою засідань комісії, бо для того, щоб перейменувати одну вулицю, треба зібрати величезну купу матеріалу, після цього потрібно отримати думку від мешканців. Тому ми сьогодні прийняли ці принципи за основу і домовилися, що найближчим часом ми вже почнемо роботу цієї робочої групи", – розповів Вугельман.

Вулиця Кіри Глодан

У журналістки та волонтерки Юлії Городецької своя пропозиція щодо однієї з вулиць Одеси. Вона, на її думку, має називатися ім’ям загиблої внаслідок ракетного удару трьохмісячної Кіри Глодан.

"Вчора Петро Обухов написав пост із пропозиціями перейменування і я зрозуміла, що Кіри Глодан там немає. Написала йому коментар, потім написала у себе в стрічці пост й отримала дуже багато відгуків про те, що люди також вважають це правильним та важливим. Ми не росіяни. Ми любимо своїх дітей. І нам важливо пам’ятати кожного, кого ми втратили. Кіра Глодан, вона такий символ невинного міста", – розповіла Юлія.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного