Для відбудови України може знадобитись до 1 трильйона євро — Європейський інвестиційний банк

ЗМІ
. Зруйнований житловий будинок, фото: Радіо Свобода

Україні може знадобитися до 1 трильйона євро (1,1 трильйона доларів) зовнішньої допомоги для відшкодування збитків, завданих вторгненням Росії: ключову роль у відновленні України відіграватиме Європа.

Про це пише Bloomberg із посиланням на очільника Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернера Гоєра.

"Я назвав трильйон, тому що побачив у публічному просторі цифри, які я вважаю абсолютно нереальними, коли я дивлюся на рівень руйнування в Україні", — заявив Гоєр.

Водночас він повідомив, що ЄІБ прагне перерозподілити зобовʼязання на суму від 1-1,5 млрд євро для відновлення України, і відповідне рішення може бути ухвалене вже цього тижня.

За даними Bloomberg, план реконструкції України обговорюватимуть також під час саміту ЄС у Брюселі, що відбудеться 23-24 червня. На ньому ж ухвалюватимуть рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Що відомо

  • Сума збитків, яких зазнала інфраструктура України через війну, сягнула 104 мільярдів доларів.
  • 18 травня Європейська комісія затвердила план відбудови України.
  • Кабінет Міністрів за дорученням президента Володимира Зеленського до цього підготував План відновлення країни, який став одним з компонентів ініціативи United 24.
  • Кабінет міністрів також ухвалив постанову, яка дозволяє збирати інформацію про пошкоджене російською армією майно за допомогою "Дії". "Кожен українець, чиї будинки було зруйновано під час бойових дій, зможе через "Дію" надіслати повідомлення й зафіксувати факт пошкоджень, аби ми мали можливість підрахувати збитки й оцінити, скільки коштів потрібно Україні на відбудову", — сказав очільник уряду Денис Шмигаль.

Читайте також

Чим ініціатива Тримор’я вигідна для України ― думка експертів

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Уряд запустив нову економічну стратегію України. Що вона передбачає

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу