"Не на часі". Чому депутати голосували проти ратифікації Стамбульської конвенції

Ексклюзивно
Акція на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції. Ілюстративне фото: Єлизавета Серватинська, Суспільне

Верховна рада 20 червня ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. "Проти" цього проголосували вісім нардепів.

Серед тих, хто голосував проти, був Дмитро Шпенов — народний депутат від “Опозиційного блоку”.

"Я, по-перше, не вважаю, що це є вимога для євроінтеграції нашої. А друге, я не хочу, щоб на моєму досвіді виховували моїх дітей, зокрема і дітей моїх виборців над родовою ознакою. Не хлопчик та дівчинка, а воно", — сказав нардеп у коментарі Суспільному.

Депутат від партії "Слуга Народу" Святослав Юраш також не підтримав ініціативу. Він — син посла України в Ватикані. Відомий як прихильник "вічних цінностей", був одним з ініціаторів створення у 2020 році консервативного депутатського об'єднання "Цінності. Гідність. Сім'я".

"Якби не голоси з "ОПЗЖ", частини, які залишилися в парламенті та деяких мажоритарників, з якими компроміс розглянутий був, конвенцію б не ухвалили. Я конвенцію писав багато разів. Знову ж таки, по-перше, якщо говорити про базове питання, вона нічого не дає. Вона існує просто, як побажання затягнути суспільство в цілий спектр норм і дій, з якими суспільство не погоджується. І, звичайно, що для мене дуже важлива, як і для багатьох нардепів, які не голосували, не підтримали та опонували — думка ради церков всеукраїнської",— сказав він.

За його словами, конвенцію не ратифікували в деяких країнах Європи — від Британії на заході, до Литви на сході, від Болгарії на півдні, до Латвії на півночі.

"І треба розуміти, що є причини, чому ця конвенція контроверсійна. Тут треба розуміти, що за прекрасною назвою ховаються зовсім інші речі, які, звичайно, що намагатимуться затягнути цілу низку гравців, яких на це орієнтували всі ці роки, але в них не вийде через всі ті інструменти, які є і в мене, і в інших чиновників та депутатів, які мають якусь повагу до церков. І не торгують своїми цінностями", — зазначив він.

Народний депутат від “Опозиційного блоку” Антон Яценко також не голосував схвально.

"По-перше, хочу сказати, що є звернення Ради церков на всіх депутатів, не підтримувати це. І там, під красивою такою назвою, фактично легалізується те, що дітям: ні є хлопчиком чи дівчинкою, а є просто, скажімо так, Він, Вона, Воно… І пропаганда, фактично, на мій погляд, не здорових відносин. І хочу сказати, що сьогодні навіть Польща, яка раніше ратифікувала це, зараз займається тим, що денонсує це. Так само як і Чехія, наприклад. Тобто, це ніяк не впливає на інтеграцію України в ЄС", — сказав він.

Яценко наголосив, що ратифікація конвенції "заподіє шкоду і моралі, духу, скажімо так, нашої нації".

"І, вважаю, що зараз це питання, яке може також розколювати суспільство, тому я, як народний депутат, який перш за все має показувати інтереси людей, вважаю, що переважна більшість українців — проти цього. Тому я за це не голосував і вважаю, що у період війни є набагато більш значущі питання, які сьогодні ми маємо голосувати", — додав він.

Що відомо

  • Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". "За" проголосували 259 народних депутатів, повідомив нардеп від "Голосу" Андрій Осадчук.

Читайте також

Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

"Захистити мене немає кому". Чому Україна не ратифікувала Стамбульську конвенцію проти насильства

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу