Президентка Молдови підписала закон про боротьбу з дезінформацією та пропагандою

Прапор Молдови над будівлею молдавського парламенту в Кишиневі. Фото: Loop Images/Universal Images Group через Getty Images.

Президентка Молдови Майя Санду підписала закон про боротьбу з дезінформацією та пропагандою, який передбачає заборону на трансляцію російських новин та пропагандистських телевізійних шоу. ввела заборону на трансляцію всіх новинних програм російського виробництва. Про це в ефірі Rlive повідомила голова Ради з телебачення і радіо Ліліана Віцу.

“Закон підписаний президенткою. Наступної п’ятниці, ймовірно, його опублікують в “Офіційному віснику”. Після чого він набуде чинності", — сказала Віцу.

За її словами, закон визначає, що таке дезінформація і передбачає за неї жорсткіші санкції.

“Якщо факт дезінформації буде доведений, то компанію позбавлять ліцензії на 7 років”, — пояснила посадовиця.

Документ був ухвалений у другому й остаточному читанні на засіданні 2 червня. Його підтримали 54 депутати від керівної партії "Дія та солідарність" (PAS).

Закон забороняє трансляцію в Молдові новин, інформаційно-аналітичних програм та фільмів військового змісту, вироблених у країнах, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення (Росія цю конвенцію не ратифікувала).

Відтак російські новини та телевізійні шоу мають зникнути з телебачення Молдови.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 116. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

"Неоціненний життєвий досвід, який нікому не варто пережити" — історія лікаря з Маріуполя

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!