Джонсон закликав скасувати рішення про перенесення Євробачення

Twitter Борис Джонсон

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав Європейський мовний союз (EBU) скасувати своє рішення про перенесення пісенного конкурсу Євробачення з України до Британії.

Про це повідомляє The Guardian.

"Борис Джонсон сказав, що Україна заслуговує на проведення пісенного конкурсу "Євробачення" наступного року і сподівається, що вона зможе це зробити, попри війну з Росією, що триває", — йдеться у повідомленні.

Виступаючи перед журналістами RAF Brize Norton після повернення з неоголошеного візиту до Києва, Джонсон сказав, що, на його думку, конкурс може відбутися саме в Україні.

"Українці виграли пісенний конкурс "Євробачення". Я знаю, що у нас був фантастичний запис, я знаю, що ми посіли друге місце, і я хотів би, щоб він був у цій країні. Але факт у тому, що вони (українці — ред.) виграли, й заслужили на це", — сказав він.

На думку Джонсона, конкурс може відбутися у Києві чи "будь-якому іншому безпечному місті" України.

Що відомо

  • 17 червня Європейська мовна спілка опублікувала заяву, де зазначила, що має сумніви у можливості України провести Євробачення-2023 у звʼязку з воєнними діями на території країни. Відтак організатори звернулись до Великої Британії, оскільки її учасник посів друге місце.
  • Однак міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Україна не згодна з таким рішенням та оскаржуватиме його.
  • Гурт Kalush Orchestra переміг на Євробаченні-2022 з піснею "Stefania". Україна отримала рекордних 439 балів від глядачів та перемогла з відривом у 165 балів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу