МінТОТ: Вимушений виїзд з окупованих територій до Росії під час війни — не злочин

. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Вимушений виїзд з тимчасово окупованих територій до Росії під час війни — не злочин. Таке роз’яснення оприлюднили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Багато українців нині вимушені виїжджати із зони бойових дій чи окупації через тимчасово окуповані території або через Росію, щоб дістатися безпечного місця, зазначили у відомстві. Люди хвилюються, чи не порушують вони такими діями закони України.

Як пояснили в Мінреінтеграції, “такий перетин відбувається у стані крайньої необхідності”. Відповідно до статей 17, 18, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, це виключає адміністративну відповідальність.

В будь-якій ситуації громадяни можуть звернутися за роз'ясненнями на Гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань за номером 1548, додали у міністерстві.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 112. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!