Сергій Жадан отримав міжнародну літературну премію за роман про війну на Донбасі

Facebook/Сергій Жадан

13 червня Сергій Жадан отримав Літературну премію Європейського банку реконструкції та розвитку за англомовний переклад роману "Інтернат". Йому й перекладачам Райлі Костіган-Г'юмсу та Айзеку Стейкхаус Вілеру присудили премію у розмірі 20 тисяч євро. Про це повідомив EBRD на своєму сайті.

Голова журі Тобі Ліхтіг, літературний критик у Times Literary Supplement, так висловився про роман Жадана: "За позірною простотою сюжету стоїть роман Жадана, надзвичайний, вибуховий, ніжний, гнівний і поетичний, про замордований край та про абсурд, банальність, жах і моменти справжнього єднання між людьми, які трапляються на війні. "Інтернат" був на часі, коли він вперше був опублікований українською мовою в 2017 році, він був на часі торік, коли вперше вийшов у прекрасному перекладі Райлі Костіган-Х'юмса та Айзека Стекхаус Вілера, а в цей скрутний час він іще більше на часі".

Для фінальної церемонії премії Жадан надіслав відеоповідомлення з Харкова: "Нам дуже важлива сьогодні увага світу. Нам дуже важлива ваша підтримка. Нам дуже важливі вияви вашої солідарності. Тому ця відзнака — це відзнака всім українцям і українкам, які сьогодні на передовій чи в тилу борються з окупантом, борються з російською агресією".

Літературна премія ЄБРР вручається щороку за найкращу книгу автора з регіону операцій ЄБРР у перекладі англійською мовою. Переможця обирає незалежне журі. Премію було засновано 2017 року.

Сергій Жадан отримав міжнародну літературну премію за роман про війну на Донбасі. Фото: скріншот із відео

Читайте більше новин і матеріалів про книжки

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!