Поліція Київщини виявила неподалік села Морицьке Бучанського району ще одне масове поховання мирних людей, убитих під час окупації РФ. У ямах знайшли тіла 7 людей, яких катували, а потім застрелили російські військові.
Про це під час брифінгу повідомив начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов.
За його словами, на місці поховання мирних жителів раніше були позиції військових Російської Федерації. У багатьох із жертв зв'язані руки, прострелені коліна та голови.
"У першій ямі людина близько 40 років в цивільному одязі. Вона має 2 ушкодження. Перше — в коліно був постріл зі стрілецької зброї, друге — в скроню. У другій ямі виявлено теж чоловіка. Бачимо ушкодження в коліно і застрелений у голову. Тіла ще трьох осіб — наразі ми не знаємо, чоловік це чи жінка і як вони загинули. Постріли в коліна кажуть нам про те, що людей катували, зв'язані позаду руки скотчем кажуть нам про те, що людей довго тримали і намагалися отримати від них будь-яку інформацію. Це черговий злочин армії РФ", — наголосив Нєбитов.
Він додав, що станом на 13 червня знайшли тіла 1316 загиблих внаслідок російської військової агресії жителів Київщини. Понад 700 із них були вбиті із вогнепальної зброї: пістолета, автомата або великокаліберного кулемета.
Що відомо
- Станом на 11 червня було відомо про 1315 вбитих російськими військовими цивільних. Їхні тіла поліція Київщини знайшла та оглянула. Понад 300 людей вважаються зниклими безвісти.
- Станом на 24 травня у Київській області виявили понад 10 масових захоронень мирних жителів, яких вбили російські військові. Більшість із них, 8 – у Бучанському районі.
- Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
- Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.
- Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
- Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу