Споживча інфляція з початку року зросла майже на 14% — Держстат

. Unsplash

Споживчі ціни в Україні в травні 2022 року у порівнянні з квітнем 2022 року зросли на 2,7%, з початку року – 13,9%.

Відповідні дані оприлюднив Держстат.

Як зазначають в установі, у порівнянні з минулим роком продукти харчування та безалкогольні напої здорожчали на 18,7%; алкогольні напої та тютюн — на 12%.

При цьому на споживчому ринку у травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,7%. Найбільше зростання (на 14,3% та 11,5%) спостерігалось щодо рису і фруктів.

Водночас ціни на рибу та продукти з риби, а також продукти переробки зернових, овочі, безалкогольні напої, макаронні вироби зросли на 5,9–3,2%. Окрім того, на 21,2% подешевшали яйця. Ціни на яловичину, цукор та м'ясо свійської птиці зросли на 2,5–0,9%

Ціни на підакцизні товари — алкогольні напої та тютюнові вироби, — підвищилися на 3,9%. Зокрема, алкогольні напої здорожчали на 6,4%, а на тютюнові вироби — на 1,5%.

Водночас у сфері охорони здоров’я відбулось зниження цін на 0,9% — в першу чергу за рахунок здешевлення фармацевтичної продукції на 1,8%.

Своєю чергою, ціни на транспорт зросли на 10,2% — значною мірою, через здорожчання палива та мастил на 22,8%. Також спостерігається здорожчання на 6,7% проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті.

У сфері зв’язку спостерігається зростання цін на 1%. Це пов’язано зі здорожчанням поштових послуг на 6,7%, а також телефонного обладнання — на 2,7%.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 106. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу