Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії "Опозиційний блок".

Про це повідомляє Рух "Чесно" із посиланням на судове рішення, яке опинилось у нього в розпорядженні.

"Заборонити діяльність політичної партії "Опозиційний блок". Передати майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень у власність держави", — зазначається у тексті рішення.

При цьому партія може оскаржити рішення суду у Верховному суді протягом 20 днів із дня його оприлюднення на офіційних вебсайтах Мін’юсту та Верховної ради.

Аналітик руху Ігор Фещенко зазначив, що засідання суду формально було відкритим, однак журналістів на нього не пустили без жодних пояснень. У суді також не відповіли на письмове клопотання про проведення відеотрансляції засідання.

"Через закритість судового процесу причини заборони "Опозиційного блоку" стануть відомими лише після публікації повного тексту судового рішення", — зазначили в "Чесно".

Що відомо

  • 20 березня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.
  • 28 березня Верховна рада отримала закон проєкту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності. "Діяльність партії припинена! Війна змінює все! Світ до 24 лютого і після — це два різні світи", — йшлося в повідомленні на сайті ОПЗЖ.
  • 12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту.
  • 14 квітня на засіданні Верховної Ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.
  • 21 квітня у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.
  • 3 травня депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".

Читайте також

Верховна Рада вирішила заборонити діяльність проросійських партій в Україні – директор Центру суспільних досліджень

"Співпраця з окупантами може перетворитися на ганебне ув’язнення": у ДБР розповіли деталі справи Медведчука

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу