Технічний університет у Кропивницькому планує розпочати навчання з 1 серпня. Чому так

Фото: фейсбук-сторінка ЦНТУ

У Кропивницькому Центральноукраїнський національний технічний університет планує розпочинати 2022-2023 навчальний рік з 1 серпня, розповів Суспільному ректор Володимир Кропівний.

Хочуть перенести навчання на теплі дні року, щоб зекономити на опаленні приміщення взимку. "Незважаючи на інфляцію, ціни на навчання ми фактично не підвищуємо. А опалення дорожчає. Якщо у серпні розпочнемо, то закінчимо у листопаді. Зимові канікули збільшимо на місяць", – сказав Володимир Кропівний.

Такий графік планують зробити для студентів других, третіх та четвертих курсів. Навчання відбуватиметься очно. Вступ для перших курсів планується з вересня, тож закінчуватимуть перший семестр студенти онлайн. "Цьогоріч перші курси зараховуватимуть за новими правилами прийому з 5 вересня. Вони на початку серпня будуть складати мультипредметний тест".

Щоб розпочати навчання в режимі офлайн, в університеті мають бути укриття, що вміщують всіх студентів та працівників. "8 червня рятувальники перевірили усі наші укриття – їх достатня кількість. Є у двох навчальних корпусах, є у гуртожитках. Також розглядаємо варіант – дві стіни. У нас підвалів багато. Наразі їх прибираємо, облаштовуємо світлом, ставимо сидіння".

Остаточне рішення про навчання з 1 серпня мають ухвалити до кінця місяця. "Ми проведемо зі студентами анкетування, хто зможе чи не зможе приїхати. Ще є півтора місяці, невідомо, яка за це час буде ситуація в країні. Але ми налаштовані так, щоб розпочати навчальний рік раніше".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!