Перші прийняли удар росіян: як згадують події 24 лютого прикордонники з Дніпровського

ФОТО: Суспільне Чернігів

Вони перші прийняли на себе удар російських військ на Чернігівщині. Прикордонників з Дніпровського, що на кордоні з Білоруссю, о 4:20 24 лютого обстріляли з безпілотників. 7 бійців тоді отримали поранення, а їх вцілілі колеги підірвали міст через Дніпро, що дозволило зупинити прорив російських військ ще з одного напрямку.

Перші снаряди лягли за парканом відділу прикордонної служби "Дніпровське", у наметовий табір із бійцями, які приїхали на підсилення. Семеро прикордонників тоді отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Найважчим з поранених був Віктор Дерев’янко. Уламок пройшов через руку, живіт та застряг біля серця.

"Моє щастя, що я вижив після такого", – розповідає прикордонник Віктор Дерев’янко.

Віктор Дерев’янко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Він пригадує, напередодні вторгнення читав бійцям попередження президента США про те, що Росія нападе саме 24 лютого.

"Та ну, вже третій раз нападають. Посміялись з хлопцями, а тут воно так і сталось. 24-го о 4:20 орієнтовно нас розбили. з руки тече кров, йдуть вибухи, хлопці попадали з ліжок, я не можу встати і зорієнтуватися, спригнути з ліжка. ", – говорить Віктор Дерев’янко.

Поранені прикордонники. ФОТО: Суспільне Чернігів

Поки Віктора та інших поранених евакуювали "швидкі", його вцілілі колеги разом з бійцями Збройних Сил готували до підриву мости через Дніпро.

Міст через Дніпро. ФОТО: Суспільне Чернігів

Це дозволило не допустити прориву ворога ще з декількох напрямків.

Міст через Дніпро. ФОТО: Суспільне Чернігів

До Дніпровського росіяни згодом таки дійшли – ночували тут перед заходом до Славутича. Місцевих не чіпали, а от відділ прикордонної служби розмародерили.

"Ворог не зміг відкрити ключем, він зламав і заліз в кабінет. Викрали все майно моє особисте, а також робоче. – розповідає прикордонник Андрій Казацький.

Відділ прикордонної служби. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чому саме Дніпровське стало першою мішенню росіян на Чернігівщині, прикордонники не знають. Віктор Дерев’янко, відповідаючи на це питання, віджартовується:

"Як каже Лукашенко, повинно було бути чотири позиції, звідки Україна мала нападати. Може це було Дніпровське?".

Нині ж ситуація у Дніпровському у порівнянні з селами на кордоні з Росією спокійна. Білоруси, кажуть прикордонники, зайняті розвідкою.

спостерігаємо їх активність у використанні прикордонних катерів, які щоденно здійснюють перевірку державного кордону вздовж всієї ділянки відповідальності", – повідомив начальник відділу прикордонної служби "Дніпровське" Ігор Шило.

Начальник відділу прикордонної служби "Дніпровське" Ігор Шило. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Літають літаки вздовж кордону, безпілотні літальні апарати. Скажімо так, тримають у напрузі", – каже прикордонник Андрій Казацький.

Прикордонник Андрій Казацький. ФОТО: Суспільне Чернігів

30 травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко анонсував масштабні навчання у Гомельській області на кордоні з Україною. Вони мають пройти з 22 червня до 1 липня. Чи можуть ці навчання призвести до білоруського вторгнення, прикордонники кажуть так.

"Зі слів людей, в яких родичі там проживають в Білорусі, то вони більше окопуються, це більше як оборонні дії", – говорить начальник відділу прикордонної служби "Дніпровське" Ігор Шило.

А прикордонник Андрій Казацький розповідає так:

"Ми готуємось до найгіршого. Якщо зайде на нашу територію, то відправиться туди, куди і руський військовий корабель".

Прикордоння. ФОТО: Суспільне Чернігів

Жителі Дніпровського кажуть, останні події змінили їх уявлення про друзів і ворогів. Лукашенка раніше тут ставили в приклад українським політикам. Тепер все інакше.

Я думав, що він нормальний президент. А після того, я його ненавиджу, – сказав Михайло Мягков.

Михайло Мягков. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Всі уважали його як людину, "Батька" усі звали. А він такого наробив нам. Таких людей треба знищувати. Я казав хлопцям, їх обох, і Путіна і Лукашенко спіймати, у клітку посадить, мавп повипускати, і хай сидять у клітці. Щоб знав, як дітей знищувати", – говорить Анатолій Райський.

Анатолій Райський. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше у відео:

Читайте також:

Навчаються штурмувати міста, аби звільняти окупований Крим: на Чернігівщині тренуються ветерани-морпіхи

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!