"Спецоперацією" білоруського КДБ виявилось повернення далекобійників з України. Там і "підкуп СБУ", і героїзм Лукашенка

. Кадр із фільму "Дорога додому" білоруського державного телеканалу ОНТ

Білоруський державний телеканал ОНТ ввечері 31 травня показав фільм про анонсовану Олександром Лукашенком "спецоперацію" з повернення громадян Білорусі. Як з’ясувалося, йшлося про порятунок далекобійників, яких в Україні нібито утримували силоміць.

Про це повідомляє Zerkalo.io.

У фільмі "Дорога додому" розповідається про білоруських далекобійників, які через війну в Україні не змогли повернутись у Білорусь (у березні міністерство транспорту Білорусі стверджувало, що таких щонайменше 116 і що воно погодило з Україною їхнє повернення через окремі пункти на кордоні).

Водночас ОНТ стверджує, що білоруські вантажівки не пропускала українська територіальна оборона, а водіїв "утримували в нелюдських умовах" у різних містах України.

Для "визволення" далекобійників КДБ Білорусі розробило кілька сценаріїв включно із силовим, але все ж віддало перевагу переговорам із Україною. Причому у фільмі стверджується, що для переговорів залучили підставних "волонтерів".

Для повернення водіїв у Білорусь спецслужби заплатили українським силовикам, шантажували їх "компрометуючими матеріалами", а також залучили співробітника Служби безпеки України (він допоміг із вивезенням далекобійників "в обмін на співпрацю"), заявили в білоруському КДБ.

Не забувають автори фільму ОНТ підкреслити, що ключову роль у "визволенні" білорусів грав Олександр Лукашенко, який ініціював операцію і був поінформований про кожен її етап.

Що відомо

  • Невизнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко 31 травня заявив, що КДБ РБ провела "спеціальну операцію в Україні щодо звільнення білоруських громадян" і роздав нагороди за її проведення.
  • Представники білоруської спецслужби були нагороджені медаллю "за зразкове виконання військового обов'язку та високий професіоналізм".
  • Лукашенко також заявив, що двох білорусів не вдалося повернути назад, оскільки вони були "вбиті українцями ще до початку операції білоруських спецслужб".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 98. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!