У Сєвєродонецьку російська авіація обстріляла хімзавод, стався викид азотної кислоти — Гайдай

. У Сєвєродонецьку російська авіація обстріляла хімзавод, фото: Сергій Гайдай

У Луганській області російські війська нанесла авіаудар по хімічному заводу. Вибухнула цистерна з азотною кислотою. Про це повідомляє голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Авіаудар по Сєвєродонецьку рашисти влучили у цистерну з азотною кислотою на хімзаводі. Не виходьте з укриттів!", — повідомив Сергій Гайдай.

Гайдай додав, що людям необхідно підготувати маски для обличчя, пропитані содовим розчином.

У Сєвєродонецьку російська авіація обстріляла хімзавод, стався викид азотної кислоти — Гайдай. Вибух цистерни з азотною кислотою в Сєвєродонецьку внаслідок авіаудару росіян, 31 травня 2022, фото: Луганська ОВА

У Сєвєродонецьку російська авіація обстріляла хімзавод, фото: Сергій Гайдай. У Сєвєродонецьку російська авіація обстріляла хімзавод, фото: Сергій Гайдай

Азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки. При місцевій дії на очі кислота викликає тяжке ураження, що призводить до втрати зору.

Перша допомога: при попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру - уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.

Гайдай додав, що місцевим, які залишилися на території Луганщині та не мають зв’язку, про викид кислоти повідомляють служби на місцях.

Що відомо

  • Російські окупанти продовжують штурмувати населені пункти поблизу Сєвєродонецька. 30 травня через обстріли на Луганщині загинули щонайменше двоє людей, шестеро отримали поранення.
  • Російські військові просунулися всередину Сєвєродонецька, тривають вуличні бої. Про це у своєму телеграм-каналі 30 травня повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
  • Військові РФ обстріляли авто, яке їхало забирати 10 людей з Луганщини: загинув французький журналіст Фредерік Леклерк Імхоффа, який робив матеріал про евакуацію.
  • 30 травня в Сєвєродонецьку окупанти розстріляли машину з двома волонтерами — вони поранені.
  • У Сєвєродонецьку, що на Луганщині, зруйновано всю критичну інфраструктуру та пошкоджено 90% будинків.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber