Польща змінює правила безплатного проїзду у потягах для українських біженців

. Ілюстративне фото: Unsplash

У Польщі з 1 червня змінюються правила видачі безплатних квитків на потяги українським біженцям. Інші правила пільгового користування польською залізницею для українців залишаються незмінними.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

З першого дня літа пасажири з України матимуть можливість безкоштовного проїзду лише на маршрутах з та до таких міст: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув.

Інші правила безоплатного користування залізницею Польщі для українців залишаються незмінними.

Скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до таких груп:

  • діти до 18 років;
  • жінки;
  • чоловіки старше 60 років;
  • чоловіки від 18 до 60 років з інвалідністю.

Посадка в поїзди здійснюватиметься за заздалегідь отриманими в касі безплатними квитками. Їх видають за умови пред'явлення українського закордонного паспорта, або проїзного документа від "Укрзалізниці" на поїзд до Польщі, або повідомлення про присвоєння номера PESEL разом з будь-яким іншим документом, який посвідчує особу.

Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські — також підходять).

Що відомо

  • Раніше польська залізниця спростила правила безплатного користування поїздами на території Польщі для українців, які вимушено залишити свої домівки через війну.
  • Президент Польщі Анджей Дуда підписав три законопроєкти, які мають полегшити перебування біженців з України.
  • Українці у Польщі, які змушені були залишити Україну через вторгнення РФ, матимуть безкоштовну медичну допомогу, гарантовану польською державою.
  • 9 березня сейм Польщі схвалив законопроєкт щодо підтримки українців, які прибули в країну через вторгнення РФ. Законопроєкт передбачає одноразову виплату українцям в розмірі 300 злотих (2,1 тисячі гривень). Люди та організації, які допомагатимуть біженцям з України, перші два місяці отримуватимуть по приблизно 1,2 тисячі злотих (8,5 тисячі гривень).
  • 28 квітня Сейм схвалив зміни до закону про спеціальну допомогу, які ще на 60 днів подовжують термін виплати допомоги на надання житла та харчування біженцям з України.
  • Польща не займатиметься примусовим перерозподілом біженців до інших країн Європейського Союзу та не проситиме у ЄС грошей на їхнє утримання.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 97. Текстовий онлайн

Польща передала Україні 18 самохідних гаубиць KRAB — ЗМІ

Гурт Scorpions підтримав Україну на концерті в Польщі

Українці у Варшаві подякували Польщі за гостинність і допомогу

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу