На Сєвєродонецькому напрямку тривають бойові дії — Генштаб

. Генштаб ЗСУ

На Сєвєродонецькому напрямку тривають бойові дії. Загроза ракетних та авіаційних ударів з території Білорусі продовжує зберігатися. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 31 травня.

На Волинському та Поліському напрямках збройні сили Республіки Білорусь посилюють охорону ділянки державного кордону, інженерному облаштовують позиції, ведуть розвідку та проводять бойову підготовку у взаємодії видів та родів військ.

На Сіверському напрямку російське військо активних дій не проводило. Армія РФ з мінометів обстрілювала населені пункти у прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.

На Слобожанському напрямку російське військо продовжує підготовку до наступу, вивчає імовірні шляхи висування, постачання озброєння та військової техніки, матеріальних засобів з території РФ.

На Харківському напрямку військо РФ активних дій не проводило. Обстріляло цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Терни, Лозова, Протопопівка, Рудневе, Соколівка та інших.

На Слов’янському напрямку російська армія намагається утримати зайняті рубежі та маршрутів постачання, створити умови для подальшого наступу. Обстріляла цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Довгеньке, Вірнопілля, Грушуваха та Велика Комишуваха.

Була спроба штурму в районі населеного пункту Довгеньке, військові РФ успіху не мали, відійшли на раніше зайняті позиції.

На Донецькому напрямку армія РФ криє вогнем підрозділів українських військ із мінометів, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню вздовж лінії зіткнення. Основні зусилля зосереджує на встановленні контролю над містом Сєвєродонецьк. Активно застосовує засоби радіоелектронної боротьби.

На Лиманському напрямку російське військо перегруповується та готується до наступу. Намагалося провести розвідку маршрутів подальшого просування в районі населеного пункту Лиман, зазнало втрат, відійшло.

На Сєвєродонецькому напрямку росіяни штурмують в районах населених пунктів Сєвєродонецьк і Тошківка, бойові дії тривають.

На Бахмутському напрямку військо РФ вело бойові та штурмові дії в районах населених пунктів Золоте, Комишуваха, Ниркове, Берестове, Покровське, Доломітне. Успіху не має, бойові дії тривають.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках армія РФ намагається посилити угруповання та поповнити втрати за рахунок застарілої та відновленої техніки. Проводила повітряну розвідку. Завдала авіаударів по цивільній інфраструктурі в районах населених пунктів Мала Токмачка, Новоандріївка.

На Південнобузькому напрямку російські військові активних бойових дій не проводили. Обстріляли цивільні об’єкти в районах населених пунктів Олександрівка, Прибузьке, Посад-Покровське, Новогригорівка, Осокорівка, Князівка та Трудолюбівка.

На Бессарабському напрямку на території Придністровського регіону республіки Молдова суттєвих змін в діяльності та положенні оперативної групи російських військ не відзначається.

Основні зусилля корабельних угруповань Чорноморського флоту РФ в акваторіях Чорного і Азовського морів зосереджуються на підтриманні сприятливого оперативного режиму та блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря.

На тимчасово зайнятих територіях російські військові продовжують здійснювати протиправні дії стосовно громадян України, повідомили у Генштабі.

Протягом попередньої доби ударна авіація Повітряних Сил завдала вогневих ударів по окремих підрозділах РФ на території Харківщини, Донеччини, Луганщини та Херсонщини. Підрозділами зенітних ракетних військ на Одещині збито крилату ракети Х-22.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 97. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу