"Велика сімка" стурбована повідомленнями про фільтраційні табори на окупованих РФ територіях

Фільтраційні табори російських окупантів на Донеччині. Фото: Telegram/ Людмила Денісова

Посли держав-членів "Великої сімки" висловили стурбованість у зв’язку з повідомленнями про фільтраційні табори, які облаштовує російська влада на окупованих в Україні територіях.

Про це йдеться у заяві послів G7 у Twitter.

"Посли G7 надзвичайно стурбовані численними тривожними повідомленнями про "фільтраційні табори", які Росія організувала на незаконно окупованих нею територіях", — йдеться у заяві.

Дипломати наголошують, що звіти про страти без суду, катування та інші звірства мають бути якнайшвидше розслідувані, а винні в разі підтвердження — притягнуті до відповідальності.

Що відомо

  • Надійшли перші свідчення про облаштування фільтраційних таборів безпосередньо в Росії в районі пунктів переходу державного кордону РФ з Естонією. Тепер фільтраційні табори для українців не тільки на окупованій території України.
  • Упродовж останнього тижня російські військові примусово вивезли до фільтраційного табору в селищі Безіменне майже 3000 українців, серед яких — понад 300 дітей. Після фільтраційних заходів окупанти формують групи з маріупольців, яких спочатку депортують у Таганрог, а далі до депресивних регіонів Росії.
  • Російські окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до фільтраційних таборів. Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу