Росія не зможе диктувати Україні умови миру — Шольц

Фото: Getty Images

Завершення війни з Росією має відбутися на умовах, які визначить сама Україна, а будь-які мирні домовленості, продиктовані Москвою, не спрацюють.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю німецькій службі новин Tagesschau.

"Якщо (план Путіна — ред.) — просто захопити території та сподіватись, коли настане режим перемир’я, що він може володіти всім, це хибні надії… Ідея миру, продиктованого Росією Україні, не спрацює. Лише угода, яку сама Україна вважатиме правильною, зможе призвести до зняття санкцій (з Росії — ред.) у певний момент", — наголосив Шольц.

Він закликав президента РФ Путіна відвести війська з України та припинити "імперіалізм, тобто використання сили для перекроювання кордонів".

Канцлер Німеччини також запевнив, що не припинятиме постачання важкого озброєння до України попри погрози Путіна.

"Ця війна — це загроза миру Європи, цього ніхто не може заперечити. Але в той же час не можна дозволити собі бути заляканим, тому ми продовжуватимемо те, що почали", — наголосив Шольц.

Що відомо

  • 19 травня стало відомо, що Італія передала в ООН свій мирний план із врегулювання ситуації в Україні. Він передбачає припинення вогню, швидкий вступ України до ЄС та її нейтральний статус, угоду між Україною і Росією щодо "спірних територій", а також новий багатосторонній договір про мир і безпеку в Європі.
  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • Україна повернеться до переговорного процесу з Росією після деокупації територій, захоплених після 24 лютого. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю японському суспільному мовнику NHK.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу