Сербське ЗМІ повідомило про "мінування" від "Азову". Лист прийшов із російської пошти

Евакуація редакції Kosovo Online після повідомлення про "мінування", Белград, 29 травня 2022 року. Фото: Kosovo Online

Редакція порталу Kosovo Online, розташована в сербській столиці Белграді, заявила, що 29 травня їй прийшло повідомлення про мінування від невідомих, які підписали себе як Azov Ukraine.

Про це йдеться в заяві Kosovo Online.

Згідно із скриншотом повідомлення про "мінування", відправником листа є Azov Ukraine, а пошта зареєстрована на домені internet.ru. " У вашій палаті встановили вибуховий пристрій, який вибухне рівно о 22.15. слава україні", — йдеться в листі.

Лист із повідомленням про "мінування" редакції Kosovo Online, 29 травня 2022 року. Фото: скриншот

Працівників редакції Kosovo Online та інших ЗМІ, розташованих у тій же будівлі, евакуювали, а на місце викликали поліцію. Про виявлений вибуховий пристрій і постраждалих не повідомлялось.

Як зазначає видання, за останні дні фальшиві повідомлення про мінування надійшли на пошту лікарень, деяких ЗМІ, кількох сотень шкіл у Сербії й Косово, торгових центрів Белграда, одного з аеропортів, а також ректорату Приштинського університету.

У квітні президент Сербії Александар Вучич заявляв, що іноземні спецслужби України та "однієї з країн ЄС" нібито причетні до масових повідомлень про фальшиві мінування авіарейсів компанії Air Serbia, що сполучають Белград і Москву.

Сербія, яка має тривалі дружні відносини з Росією, відмовилася прямо засуджувати російське вторгнення в Україну. Водночас президент Александар Вучич обережно критикував рішення Путіна перейти на розрахунок за газ у рублях; також Белград голосував за призупинення участі Росії в Раді ООН з прав людини.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу