У ЄС стурбовані тим, куди може потрапити надана Україні зброя

Виконавча директорка Європолу Катрін де Боллє. Фото: пресслужба Європейського парламенту

Європейський Союз занепокоєний тим, що по завершенні війни в Україні передана ним зброя може використовуватися "злочинними угрупованнями", як це було після війн на Балканах у 1990-х роках.

Про це в інтерв’ю німецькій газеті Welt am Sonntag заявила виконавча директорка ЄврополуЄвропейське поліцейське управління — установа правопорядку Європейського Союзу, що збирає інформацію щодо кримінальних злочинів. Катрін де Боллє.

"У якийсь момент війна закінчиться. Ми хочемо запобігти ситуації, як 30 років тому під час війн на Балканах. Зброя цієї війни використовується злочинними угрупованнями і сьогодні. Ми повинні знайти шлях, як розібратися в ситуації після можливого закінчення війни. Ми створимо міжнародну робочу групу для вирішення цього питання", — зазначила вона.

Крім того, Європол займається відстеженням можливого від’їзду в Україну "правих екстремістів".

"Ми займаємось виявленням таємного проникнення та виїзду відомих терористів та насильницьких екстремістів. Контртерористичний центр Європолу уважно стежить за цим явищем. Ситуація дуже динамічна та фрагментарна, і ми отримуємо різні дані від наших європейських партнерів…

Ми чітко бачимо, що люди, які виїжджають, є неоднорідною групою, різною за своїм досвідом та ідеологіями. Спостерігаються також розчаровані репатріанти, які не в змозі впоратися з жорстокістю реальності війни", — додала де Боллє.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 95. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу