Попри економічні складнощі, викликані повномасштабним вторгненням Росії в Україну, у квітні й на початку травня українці стали частіше купувати побутову техніку й електроніку, а також відвідувати кафе та ресторани.
Про це 26 травня повідомила пресслужба "ПриватБанку" з посиланням на дані своїх терміналів для безготівкової оплати.
Зокрема в першій половині травня частка оплат покупок продуктів харчування в терміналах "ПриватБанку" знизилася з 56% до 52% від загального обсягу витрат, а обсяги оплат покупок в мережах аптек — з 12,5% до 8%.
Натомість частка оплат у кафе і ресторанах у першій половині травня порівняно з березнем зросла з 2,5% до 4,3%, в магазинах одягу і взуття — з 6% до 7,5%, а мережах електроніки та побутової техніки — з 5% до 6,5%.
Найбільше терміналів для безготівкової оплати відновили роботу в магазинах одягу та взуття (65% точок), ресторанах (45%), магазинах техніки та електроніки (44%). У "ПриватБанку" це називають ознакою пожвавлення споживчого ринку.
"Поновлення обсягів безготівкових оплат зумовлене насамперед активністю мікро- та малого бізнесу. Якщо у березні зниження обсягів безготівкових оплат через термінали ПриватБанку у невеликих торгових точках складало 62%, то вже у перший половині травня обсяги продажів зросли й повернулися до довоєнних показників та навіть перевищили їх", — пояснюють в установі.
Там нагадують, що у квітні кількість оплат покупок банківськими картками та електронними гаманцями через мережу торгових POS-терміналів ПриватБанку зросла на 18% проти березня (із 124 до 146 млн транзакцій).
Що відомо
- Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2022 році економіка України скоротиться щонайменше на 35%, тоді як Росії на 8,5%. При цьому, за оцінками аналітиків S&P Global Market Intelligence, Україна зможе повернутися до довоєнного рівня за п'ять років, тоді як РФ — лише за 10.
- За даними Мінфіну, через війну державний бюджет України станом на кінець квітня потребував збільшення дохідної частини на 5 мільярдів доларів США, а видатки бюджету скоротились на 180 мільярдів гривень.
- Збитки України внаслідок повномасштабного вторгнення Росії становлять 92,3 мільярда доларів. Такий розрахунок на початку травня навели фахівці департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку у виданні Forbes Ukraine.
- На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Читайте також
Скорочення зарплат та робочих місць: як змінився ринок праці в умовах війни
ЄС призупинив мита для українських товарів. Хто з підприємців від цього виграє
Гетманцев заявив, що OnlyFans заплатив понад $300 тисяч податків в український бюджет
В ОП оцінили збитки України через війну і розповіли, як їх компенсуватимуть
Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!