Росія не має успіху у війні та вигадує здобутки: політолог про "арешт" голови Одеської ОВА

Ексклюзивно
6262

24 травня Басманний суд Москви заочно заарештував голову Одеської ОВА Максима Марченка через "застосування заборонених засобів та методів ведення війни". Політолог Ярослав Католик в ефірі "Українського радіо. Одеса" розповів, що подібні залякування свідчать про те, що російська влада не маючи реальних здобутків у війні, намагається їх вигадати та дискредитувати українських військових.

"Як на мене, тут принципово те, що не вказано, за який період вони говорять взагалі. Наскільки я пам'ятаю, Марченко служив і в "Айдарі". Можливо, це провадження стосується тих якихось періодів. Зважаючи на ту кількість абсурдних пропагандистських звинувачень про наявність в Україні та в Одесі зокрема певних якихось біолабораторій, тут сказати, що вони мають на увазі не можу", – розповів Ярослав Католик.

На його думку, росіяни намагаються створити інформаційний привід і показати, що вони нібито щось контролюють та досліджують роботу чиновників. Таке рішення Росії – це інформаційна атака.

Максима Марченка також оголосили і в міжнародний розшук, проте, за словами політолога, це не значить, що його передадуть до Росії. Якщо його затримають, це може створити проблеми на кілька годин:

"Інтерпол має затримати людину, потім встановити обставини, на підставі чого його оголошено в розшук. Таких прикладів було немало, коли вони людину затримували на декілька годин, перевіряли від якої країни надійшов запит, в чому ця людина звинувачується і цих людей відпускали, бо до них не було запитань".

Сам Марченко на свій "арешт" відреагував так:

"Не розумію, чого мене шукати? Я ж нікуди не дівся і не збираюся. Прийдіть і спробуйте заарештувати. Але попереджаю – я буду чинити опір. І взагалі, така увага з боку окупантів – це чудова ознака, що ми працюємо ефективно і робимо їм нерви".

Що відомо

  • 24 травня Басманний суд Москви заочно заарештував голову Одеської ОВА Максима Марченка. Аналогічні звинувачення висунули проти командира 44 окремої артилерійської бригади ЗСУ Сергія Баранова.
  • До того, як очолити Одеську військову адміністрацію Марченко був командиром "Айдару" та 28 окремої механізованої бригади.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області