У Берліні 25 антарктичних країн влаштували демарш представнику РФ

Фото: AntarcticTreaty

На щорічній нараді з Договору про Антарктику представники 25 країн-учасниць влаштували демарш під час виступу російського представника. Вони демонстративно залишили залу засідань на знак протесту проти агресії РФ проти України.

Це сталося на нараді у Берліні 24 травня, повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

"Під час виступу російського представника українська делегація демонстративно залишила залу засідань. Наш демарш підтримали делегації зазначених вище країн, представники яких теж вийшли з зали", – поінформували у міністерстві.

Водночас, виступаючи на нараді, представник США анонсував денонсацію Меморандуму про взаєморозуміння між урядами США і РФ про співробітництво в Антарктиці від 2012 року та намір заблокувати головування РФ у будь-яких робочих групах та суміжних заходах у межах Договору про Антарктику.

Тим часом Франція, яка нині головує у Раді Європи, озвучила спільну заяву від імені 11 країн-членів ЄС (серед яких Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Італія, Польща, Болгарія, Чехія, Іспанія, Швеція та Фінляндія) щодо повної підтримки України і засудження російської агресії. До цієї заяви долучилися делегації Норвегії, Румунії, Японії, Індії, Австралії, Нової Зеландії, Великої Британії та США, а також низки латиноамериканських країн – загалом 25 країн, з яких 23 є консультативними сторонами.

За даними Міносвіти, нарада з Договору про Антарктику є по суті найголовнішою подією року в елітному клубі антарктичних країн, яку прирівнюють до засідання Генасамблеї ООН. Загалом учасниками Договору є 54 країни, але право голосу мають лише 29 Консультативних сторін, серед яких і Україна.

Довідка: Україна долучилася до Договору про Антарктику 1992 року. Участь у ньому надає право проводити діяльність в Антарктиці (зокрема, створювати наукові станції та відряджати наукові експедиції) і призначати уповноважених представників на Консультативні наради з Договору про Антарктику. Вони проходять щороку для обговорення актуальних питань дослідження та освоєння Антарктики, а також напрацювання рекомендацій своїм урядам.

З 2004 року Україна отримала статус Консультативної сторони Договору – наразі його мають лише 29 країн. Цей статус надає право вирішального голосу у прийняті будь-яких рішень з усіх питань, пов’язаних з діяльністю в Антарктиці.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

Країни Балтії та Словенія підтримують конфіскацію активів РФ на користь України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!