"Люди були готові йти без бронежилетів": на Одещині відбулися навчання бійців територіальної оборони. ВІДЕО

Суспільне Одеса

На Одещині відбулися навчання бійців територіальної оборони. Військові відпрацьовували патрулювання лісосмуги, вчилися поводитися зі зброєю та безшумно переміщуватися. Їх готують до несення служби в умовах бойових дій. Як це було – бачила кореспондентка Суспільного, яка відвідала захід.

Військовослужбовець за позивним "Лєший" разом з іншими бійцями тероборони відпрацював безшумне переміщення лісосмугою. Розповів – для нього це не є сюрпризом, бо має досвід строкової служби. Щоправда, у мирному житті був пастором.

"У мене п’ятеро дітей і коли прийшла війна, я не зміг сидіти на місті, тому що горе прийде в мою родину. Я пішов до тероборони. Моя військова спеціальність – розвідка, тому мене взяли до розвідки. І я тут. Біблія вчить нас протистояти злу. Якщо зло приходить до нашого життя, ми маємо від нього захищатись", – розповів "Лєший".

Військовий із позивним "Лєший". Суспільне Одеса

"Нас мали відправляти під Вознесенськ, тому що тоді колона прорвалась, всі люди були готові йти без бронежилетів, без касок. Звичайно, ми розуміли, які ризики, але всі були готові, тому що потрібно захищати", – додав військовий з позивним "Сварох".

На навчаннях бійці територіальної оборони відпрацьовували патрулювання лісосмуги, аби виявити та знищити умовного противника. Тренування щодня починаються о шостій ранку і тривають до вечора. Увагу приділяють дисципліні та вихованню — розповів командир розвідувальної групи за позивним "Козак".

"Завжди група ставиться так, що є в групі дозор, є ядро групи і є тилова частина, яка прикриває тил всієї групи. Дозор йде перший і він фактично бере контакт на себе, або мінування, або розтяжки. Вони йдуть перші. Це ставляться люди найпідготовленіші, які мають стовідсотковий зір, слух, для того, аби все побачити і попередити своїх товаришів, які йдуть позаду. Позаду йде командир, який в ядрі групи, який приймає рішення і далі вже за ситуацією", – зазначив командир.

Суспільне Одеса

Аби умови були наближені до реальних, бійці відпрацьовують стрільбу у поєднанні: комбінована тактика та вогнева підготовка. Навички поводження зі зброєю відточують усі – від командира батальйону до рядового солдату. Відстань до мішені приблизно сто п’ятдесят метрів. Акцент – на відпрацюванні чіткої комунікації між підгрупами, правильному пересуванні на полі бою, триманні прямої лінії.

"Тобто йде стрільба бойовим, використання боєприпасів і здійснення якогось тактичного маневру. Так люди краще засвоюють матеріал, у них формуються чіткі навички, вміння і не менш важливий момент – вони повністю перевіряють свою підготовку в бойових умовах: де, що не так лежить, що заважає, що треба поправити, що треба усунути", – розповів військовий з позивним "Нік".

Суспільне Одеса

"Діджею" – такий його позивний – 18 років. У своїй роті він наймолодший. Від народження у хлопця одна рука, втім це не заважає йому захищати свою країну.

"Десь може бути важче, чим людині, у якої є дві руки. Але для мене в голові вже такого поняття нема. Також нема і поняття такого в моїх побратимів. Якщо ми робимо якусь справу, ми робимо це згуртовано. Я в цій справі теж беру участь. Це моя сім’я, це моє місто Одеса, я народився в місті Одеса, і я не бачу місто Одеса в російському прапорі, я бачу його тільки в українському прапорі. Завжди, коли якесь свято, бачу біля своєї парадної український прапор, який висить. І я не можу бачити там інший", – зазначив "Діджей".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області