На Кіровоградщині перевиконують план посівної кампанії – агродепартамент

Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області майже засіяли площі, заплановані під ярі зернові культури та кукурудзу, виконали план щодо посівів пшениці та вівса і перевищили прогнозовані площі посівів ранніх ярих ячменю та гороху. Це інформація від виконувачки обов’язків директора обласного департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової на 23 травня. Суспільне дізнавалось, чи вплинув дефіцит пального на посівну кампанію, чи вистачає працівників і чи змінювали цьогоріч пропорції посівних площ під ті чи інші культури.

"Дефіцит пального не зупинив посівну"

За словами Валерії Фурманової, загальна потреба регіону у паливно-мастильних матеріалах для проведення посівної – 30 тисяч тонн. Аграрії мали певний запас, його увесь використали: "На початку весняно-польових робіт Мінагрополітики та Міненерго запровадили механізм реалізації пального сільгосптоваровиробникам через визначених операторів. Дизельне пальне продавали за прийнятною ціною, відповідно до поданих аграріями заявок. Через військову агресію РФ Україна втратила частину місць зберігання пального разом із частиною його запасів, тому не всі постачальники пального виконали свої зобов’язання перед сільгосповаровиробниками. Нині аграрії купують європейське пальне. Уряд спростив митні процедури, посівна кампанія триває, хоча ситуація лишається складною".

Бронювання кадрів

На час дії воєнного стану в Україні уряд запровадив механізм бронювання військовозобов’язаних, яким надається відстрочка від призову: "На Кіровоградщині таку відстрочку отримали 6560 військовозобов'язаних працівників сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств та працівників, задіяних у польових роботах".

Зміни у пропорціях посівних площ

У порівнянні з 2021 роком посівні площі під ранніми зерновими культурами збільшили на 8%, площі під ярими зерновими лишили на минулорічному рівні.

Площі посівів технічних культур, у порівнянні з 2021 роком, збільшили на понад 3,5%. Зробили це за рахунок розширення посівних площ озимого ріпаку.

Посівна кампанія 2022 року на Кіровоградщині. Дані на 23 травня:

  • ярі зернові та кукурудза – 98% прогнозованих площ;
  • ранні ярі зернові та зернобобові культури – 108% прогнозованих площ (ячмінь – 109%, горох – 106%, пшениця та овес – по 100%);
  • гречка – 100% прогнозованих площ;
  • зернова кукурудза – 96% прогнозованих площ;
  • просо – 68% прогнозованих площ;
  • соняшник – 93% прогнозованих площ;
  • соя – 97% прогнозованих площ;
  • цукровий буряк – 89% прогнозованих площ;
  • картопля – 100% прогнозованих площ;
  • інші овочі – 82% прогнозованих площ.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб