У Шотландії виявили першого хворого на мавпячу віспу

Центр громадського здоров’я Шотландії 23 травня підтвердив перший випадок захворювання на мавпячу віспу в країні. Хворого лікують "відповідно до узгоджених на національному рівні протоколів і рекомендацій".

Про це йдеться в пресрелізі установи.

Станом на 20 травня у Сполученому Королівстві було підтверджено 20 випадків мавпячої віспи. На цьому тлі Управління безпеки громадського здоров’я Великої Британії рекомендувало 21-денну ізоляцію для людей із групи ризику.

Йдеться зокрема про тих, хто прямо або опосередковано взаємодіяв із підтвердженими хворими на мавпячу віспу. Їм радять уникати контактів із людьми з послабленим імунітетом, вагітними та дітьми віком до 12 років.

Читайте також: Бельгія запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу

Що відомо

  • Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед його симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 21 травня щонайменше 92 підтверджені випадки мавпячої віспи були виявлені у 12 країнах членах Організації, де цей вірус не є ендемічним (тобто властивим для цих країн).
  • Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.

Читайте також

У МОЗ прокоментували можливість поширення в Україні мавпячої віспи

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу