Поступки Києва Росії призведуть до нового масштабнішого наступу — Подоляк про переговори з РФ

Офіс президента

Україна не погодиться на припинення і не пристане на жодну угоду з Росією, яка б передбачала поступки українськими територіями.

Про це в інтерв'ю Reuters заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

Він визнав, що позиція Києва щодо війни стає дедалі безкомпроміснішою. єРадник голови ОПУ наголосив, що будь-які поступки призвели б до негативних наслідків для України, оскільки після перерви у бойових діях Росія вдарить ще сильніше.

"Війна не припиниться (після будь-яких поступок, — ред.). Її просто призупинять на деякий час. Росіяни інтенсивно нарощуватимуть озброєння, живу силу і працюватимуть над помилками, трохи модернізуються, звільнять багатьох генералів. І розпочнуть новий наступ, ще кривавіший і масштабніший", — заявив Подоляк.

Водночас він назвав "дуже дивними" заклики на Заході щодо термінового припинення вогню. Подоляк наголосив, що це зіграло б на руку Кремлю і зафіксувало б позиції російських сил на захоплених ними територіях на півдні та сході України.

"Вони хочуть зафіксувати якісь військові успіхи. Військових успіхів точно не буде завдяки нашим західним партнерам. Сили РФ мають залишити країну, і після цього буде можливе поновлення мирного процесу", — зазначив він.

За словами Подоляка, еліти Європи та США мають зрозуміти: росіян не можна залишати на півдорозі, тому що вони посилюватимуть "реваншистські настрої і будуть ще жорстокішими.

"Їх потрібно перемогти, завдати їм такої болючої поразки, наскільки це можливо", — резюмував Подоляк.

Що відомо

  • 17 травня радник керівника ОП Михайло Подоляк повідомив, що перемовини щодо мирного врегулювання військового конфлікту між Україною та Росією тимчасово припинились. В Міністерстві закордонних справ Росії заявили при цьому, що "Україна вийшла фактично з переговорного процесу".
  • Раніше Подоляк заявив, що одним з ключових питань, які обговорюють Україна та Росія під час перемовин, є договір про міжнародні гарантії безпеки для України.
  • 29 березня у Стамбулі відбулись офлайн-перемовини української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Ці пропозиції були надані російській стороні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Росією має складатися із двох документів, один з яких містив би гарантії безпеки для України.
  • Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни. Умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 88. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!