Росія посилює контроль кордону у Брянській та Курській областях — Генштаб

Могилів-Подільський прикордонний загін

Російські військові посилюють контроль ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях. Також не припиняються спроби росіян наступати у Східній операційній зоні та завдавати ракетних та авіаційних ударів по території України.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних Сил України за 22 травня.

На Волинському та Поліському напрямках білоруські військові виконують завдання з прикриття ділянки українсько-білоруського кордону. Залишається загроза ракетно-авіаційних ударів з території Білорусі.

На Сіверському напрямку російські військові посилюють контроль ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях.

"Вони проводять демонстраційні дії з метою запобігання переміщенню резервів наших військ до Східної операційної зони і продовжують обстріли населених пунктів та об’єктів цивільної інфраструктури в Сумській та Чернігівській областях", — зазначили у Генштабі.

На Слобожанському напрямку російські військові систематично обстрілюють з артилерії позиції українських військ. Поблизу Куп’янська проводяться роботи з відновлення залізничної інфраструктури для оперативного перекидання військ та вантажів.

На Харківському напрямку російські військові протягом доби активних дій не проводили, але посилили поліцейсько-адміністративний режим на тимчасово захоплених територіях.

На Слов’янському напрямку росіяни основні зусилля зосередили на створенні умов для відновлення наступу, продовжували обстріли населених пунктів на лінії зіткнення. На окремих ділянках війська РФ намагалися провести розвідку боєм, зазнали втрат та відступили.

Донецький напрямок: російські військові намагаються прорвати оборону ЗСУ та вийти на адмінкордони Луганської області.

На Лиманському напрямку війська РФ обстріляли Лиман, Закітне, Озерне та Діброву та продовжували вогневий вплив на позиції підрозділів Сил оборони.

На Сєвєродонецькому напрямку бойові дії велися в районі Прудівки. Підрозділи армії РФ також намагалися вести наступ для захоплення Олександрівки, однак не мали успіху. Крім того, з мінометів та ствольної артилерії велися обстріли позицій ЗСУ вздовж лінії зіткнення.

На Бахмутському напрямку, за підтримки артилерії, росіяни намагалися покращити тактичне положення своїх підрозділів. Вели бойові дії в районі населених пунктів Тошківка, Комишуваха, Трипілля та Василівка.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано зниження інтенсивності ведення бойових дій. Війська РФ здійснюють перегрупування для посилення окремих напрямків.

На Південнобузькому напрямку російські військові активних бойових дій не проводили. Вони посилюють артилерійське угруповання та нарощує систему протиповітряної оборони і продовжують роботи щодо побудови другої лінії оборони.

На Бессарабському напрямку, на території Придністров'я, обстановка залишається напруженою. Особовий склад підрозділів оперативної групи російських військ продовжує перебувати в підвищеному ступені бойової готовності. Основні їхні зусилля зосереджуються на підтриманні озброєння та військової техніки в готовності до застосування. Проведено перевірку місцевих збройних формувань.

У Чорноморській та Азовській морській зонах корабельні угруповання РФ продовжують ізолювати райони бойових дій та блокувати цивільне судноплавство.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 88. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу