У МОЗ прокоментували можливість поширення в Україні мавпячої віспи

Unsplash

У світі підтвердили вже понад сто випадків мавпячої віспи. У зв'язку із цим у Міністерстві охорони здоров'я прокоментували імовірність поширення в Україні нового захворювання.

У МОЗ зазначили, що в Україні випадків захворювання на мавпячу віспу не зафіксовано, тому не варто панікувати.

У відомстві дали відповіді на найпоширеніші питання щодо нової хвороби: як передається хвороба, які ознаки та симптоми має, а також яка профілактика і діагностування мавпячої віспи.

Щойно з’явиться нова інформація щодо хвороби, МОЗ повідомить про неї додатково.

Як пише Reuters, станом на 21 травня у 12 державах, які не є ендемічними для вірусу, було зареєстровано 92 підтверджені випадки та 28 імовірних випадків мавпячої віспи.

Довідка: Віспа мавп – рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється дикими тваринами в частинах Західної або Центральної Африки. Це зазвичай є легким вірусним захворюванням, серед симптомів – лихоманка та характерні висипи. Його  іноді плутають з вітряною віспою. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко поширюється за межі Африки, тому випадки захворювання у світі викликали занепокоєння.

Що відомо

  • Випадки зараження мавпячою віспою виявлені в Австралії, Канаді, Іспанії, Португалії, Італії, Великобританії, Швеції та США. ВООЗ прогнозує збільшення кількості інфікованих у найближчі місяці і у зв'язку з цим скликає надзвичайну зустріч експертів для обговорення спалаху хвороби. На зустрічі, зокрема, обговорюватимуться заходи щодо боротьби з поширенням нового захворювання.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу