В Іспанії — найспекотніший в історії травень. Температура перевищує 40°C

Люди стоять у черзі до громадського фонтану в Мадриді, Іспанія, 21 травня 2022 року. Фото: АР

Державна метеорологічна служба Іспанії AEMET зафіксувала найспекотніший травень за всю історію спостережень: стовпчики термометра зросли до позначки понад +40°C. Про це повідомляє BBC.

У 10 регіонах Іспанії 21 травня була оголошена метеорологічна небезпека через "одну з найбільш потужних" теплових хвиль за останні роки. Зокрема в місті Хаен, що на півдні Іспанії, 20 травня були зафіксовані рекордні для населеного пункту +40°C.

Міністерство охорони здоров’я Іспанії закликало людей пити багато води й лишатися в тіні, а також зменшити фізичну активність.

Причиною потепління в Іспанії метеорологи називають теплову хвилю з Північної Африки, через яку температура зросла в середньому на 15°C проти середнього значення в цей час року. Очікується, що зі зростанням глобального потепління такі явища будуть більш частими.

Читайте також

Глобальне потепління спричинить нові шляхи поширення до 4000 вірусів до 2070 року — дослідження

До 2 млн дітей можуть померти від голоду через посуху в Африці — ООН

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!