Україна встановила два альтернативні шляхи для експорту продовольства — Кулеба

. Дмитро Кулеба під час виступу в Генеральній Асамблеї ООН, 23 лютого 2022 року. Фото: Twitter

Україна встановила два альтернативні сухопутні маршрути для доставки експорту продовольства та порятунку Африки та інших регіонів від голоду.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Росія ставить мільйони людей під загрозу голоду, блокуючи наші порти. Разом із партнерами Україна встановила два альтернативні сухопутні маршрути для доставки експорту продовольства та порятунку Африки та інших регіонів від голоду. Росія повинна припинити блокаду, щоб дозволити повний і вільний експорт", — повідомив Кулеба.

Читайте також: У Росії запропонували 25 млн тонн зерна на експорт. Блінкен відповів

Що відомо

  • Російське вторгнення не лише призвело до руйнувань і гуманітарної катастрофи в Україні, а й може поставити під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей. Про це в статті для чеського видання Seznam Zprvy сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
  • Всесвітня продовольча програма ООН попереджає, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю.
  • Через збройну агресію Росії проти України близько половини із 3,2 мільйона українських дітей можуть зіткнутися із нестачею їжі та води, заявив директор з надзвичайних програм ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн.
  • Європейський Союз допоможе Україні експортувати зернові, заблоковані Росією у морських портах України, через "коридори солідарності", заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.
Війна. Усі останні новини