Розвідка США не вірить, що Путін припинить війну, якщо цього хотітимуть росіяни — CNN

ЗМІ
Путін під час виступу перед олімпійськими спортсменами РФ, Москва, 26 квітня 2022 року. Фото: АР

Розвідувальні органи США скептично ставляться до того, що зміна громадської думки у Росії спонукатиме Володимира Путіна припинити вторгнення в Україну.

Про це повідомляє американський телеканал CNN із посиланням на численні поінформовані джерела.

За даними американської розвідки, Путін особисто залучений у планування бойових дій на щоденній основі на рівні нижчого військового командування.

"Не схоже, щоб він надто покладався навіть на фахівців у межах своєї адміністрації чи уряду. Тож доволі важко уявити, що громадська думка на нього вплине", — цитує CNN високопосадовця, що працює в НАТО.

Крім того, розвідка США сумнівається, що війна призведе до зміни влади в Росії, принаймні в короткостроковій перспективі. На їхню думку, це відображає централізованість, яку Путін досяг за понад 20 років перебування при владі.

Читайте також: Прем’єрка Естонії: перестаньте телефонувати Путіну — нема сенсу

Що відомо

  • Останнє опитування в Росії, здійснене державним Всеросійським центром дослідження громадської думки (ВЦИОМ), показало, що Володимиру Путіну довіряє 81% росіян. Станом на кінець лютого війну Росії проти України "радше підтримували" 68% росіян.
  • Так звана п’ята служба Федеральної служби безпеки, який відповідав за збір розвідувальних даних щодо країн колишнього СРСР, надавав Володимиру Путіну неадекватні відомості про Україну. Саме на їхній основі він і ухвалив рішення про вторгнення 24 лютого, йдеться в розслідуванні проєкту "Важные истории".
  • Розвідувальна спільнота США проводить масштабну внутрішню перевірку щодо методів оцінки потужності іноземних збройних сил на тлі тиску з боку ключових законодавців, які кажуть, що чиновники зазнали невдачі щодо двох великих зовнішньополітичних криз, з якими зіткнулася адміністрація Байдена в Україні та в Афганістані.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!