Червоний Хрест реєструє бійців "Азова", вивезених з "Азовсталі"

Українські військові в автобусі після евакуації з "Азовсталі", біля слідчого ізолятора в тимчасово окупованій Оленівці. 17 травня 2022 року. Фото: АР

Міжнародний комітет Червоного Хреста реєструє дані сотень бійців підрозділу "Азов", яких вивезли росіяни із заводу "Азовсталь" у Маріуполі.

Про це 17 травня повідомляє пресслужба організації.

"МКЧХ приступив до реєстрації комбатантів, що залишають завод "Азовсталь", у тому числі поранених, на прохання сторін", — йдеться у повідомленні.

Як нагадали в Червоному Хресті, ця операція тривала 18 та 19 травня. При цьому МКЧХ не перевозить бійців у місця їх утримання.

"Процес реєстрації, якому сприяв МКЧХ, включає заповнення анкети із зазначенням особистих даних, таких як ім'я, дата народження і найближчий родич. Ця інформація дозволяє МКЧХ відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв'язок зі своїми сім'ями", — зазначили в організації.

При цьому відповідно до мандату, наданого організації державами відповідно до Женевських конвенцій 1949 року, МКЧК повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання.

"МКЧХ має бути дозволено проводити бесіди з військовополоненими без свідків, а тривалість та частота таких відвідувань не повинні обмежуватись необґрунтовано. Коли дозволяють обставини, кожна сторона конфлікту має вжити всіх можливих заходів для розшуку та збору загиблих", — наголосили в Червоному Хресті.

МКЧХ, заснований у 1863 році, працює по всьому світу, допомагаючи людям, які постраждали від конфліктів та збройного насильства, та просуваючи закони, що захищають жертв війни. Організація позиціонує себе як нейтральна, незалежна та неупереджена, її мандат випливає із Женевських конвенцій 1949 року. Вона базується у Женеві, Швейцарія, і працює більш ніж у 100 країнах.

МКЧХ працює в Україні з 2014 року із командою з понад 600 співробітників.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Із ночі 16 травня відбувається евакуація українських військових з "Азовсталі". Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • 26 травня у Верховному суді РФ почнеться справа про визнання "Азова" терористичною організацією.
  • У Генштабі заявили, що гарнізон "Маріуполь" виконав бойове завдання — загалом захисники Маріуполя стримали близько 20 тисяч російських військових. Це не дозволило росіянам захопити Запоріжжя та оточити українських військових на Донбасі.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу