Росія висилає понад 50 італійських та іспанських дипломатів

Міністерство закордонних справ РФ оголосило 51 дипломата з Італії та Іспанії персонами нон ґрата у відповідь на висилку десятків російських дипломатів з цих країн.

Про це повідомили в МЗС Росії.

Зовнішньополітичне відомство викликало посла Італії у РФ Джорджіо Стараче та посла Іспанії в Москві Маркоса Гомеса Мартінеса, щоб повідомити "про заходи у відповідь" у зв'язку з висилкою своїх дипломатів.

Так, в російському МЗС зобов'язали 24 співробітників італійських дипломатичних і консульських установ протягом 8 днів покинути територію РФ.

Крім того, з Росії протягом семи днів мають виїхати 27 співробітників посольства Іспанії в Москві і генконсульства в Санкт-Петербурзі.

Що відомо

  • 18 травня Російська Федерація оголосила 34 співробітників дипмісії Франції у Москві персонами нон ґрата. Французькі дипломати повинні виїхати з країни протягом двох тижнів.
  • 5 квітня уряд Італії ухвалив рішення визнати “персонами нон ґрата" 30 російських дипломатів і вислати їх з країни.
  • 5 твітня міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес оголосив, що країна висилає 27 російських дипломатів і співробітників посольства Російської Федерації.
  • 4 квітня, Франція вислала з країни 35 російських дипломатів. 11 квітня Франція заявила, що висилає шістьох співробітників російського посольства Росії в Парижі. МЗС Франції заявило, що їхня діяльність суперечить національним інтересам держави.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу