У Північній Кореї вже 1,5 мільйона випадків COVID-19. Для боротьби з епідемією залучили армію

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин у медичній масці, 16 травня 2022 року. Фото: АР

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин розпорядився залучити збройні сили для подолання епідемії коронавірусу в країні. За 16 травня COVID-19 виявили в майже 270 тисяч людей, а загальна кількість випадків наблизилася до 1,5 мільйона.

Про це повідомляє Bloomberg.

У Північній Кореї офіційно говорять про хворих не на коронавірусну хворобу, а на "лихоманку". Це зокрема пояснюється тим, що в КНДР немає достатньої кількості тест-систем на COVID-19. З кінця квітня від хвороби померли щонайменше 56 людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я побоюється, що в Північній Кореї вже триває серйозна криза у сфері охорони здоров’я:

  • по-перше, до 40% населення можуть недоїдати, що послаблює їхній імунітет;
  • по-друге, в країні немає представників гуманітарних організацій (вони були змушені виїхати ще у 2020 році, коли КНДР закрила кордони);
  • по-третє, Пхеньян неодноразово відмовлявся від ввезення вакцин проти коронавірусу, внаслідок чого в населення немає набутого імунітету.

"Оскільки КНДР ще не розпочала вакцинацію проти COVID-19, є ризик, що вірус швидко пошириться серед мас, якщо тільки його не стримають негайними та доцільними заходами", — заявив регіональний директор ВООЗ Пунам Кхетрапал Сінгх.

Тим часом сусідня Південна Корея звернулася до КНДР із пропозицією надати як гуманітарну допомогу вакцини проти коронавірусу та інші медикаменти, але поки не отримала відповіді від Пхеньяна.

Коронавірус. Усі останні новини

Що відомо

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!