П’ятеро роботодавців з Кіровоградщини отримали компенсацію за працевлаштування переселенців

Суспільне Кропивницький

Компенсацію від держави за працевлаштування переселенців отримали п’ятеро роботодавців з Кіровоградської області. Місячна виплата – 6500 гривень за кожного працевлаштованого, відповідно до постанови уряду від 20 березня. Суспільне побувало на підприємстві, куди влаштували на роботу переселенців.

Зі слів засновника підприємства Андрія Теплюка, з початку російського вторгнення мобілізували трьох працівників, четверо виїхали з Кропивницького. Вакантні місця, сказав, були і до цього: "Треба було закрити вакансії, бо сезон триває – усі в полях, треба робити свою роботу. З переселенцями є приємний бонус – двомісячна компенсація від держави. І це теж важливий критерій вибору кандидата".

Олександр Рипінський другий місяць працює будівельником на підприємстві, що займається продажем і ремонтом сільгосптехніки. До російського вторгнення працював у Києві: "Пішов у центр зайнятості, мені запропонували роботу. Надали одяг робочий. На руки отримую 8000 гривень, плюс 2000 допомоги від держави".

На цьому підприємстві працевлаштували і переселенця з Харкова Юрія Руденького. Він працює електрозварником: "Знайшов роботу через центр зайнятості. Запропонували – прийшов. Умови влаштували і роботодавця, і мене".

Що відомо

За інформацією заступника директора обласного центру зайнятості Богдана Стояна, з березня працевлаштували 103 переселенців з областей, де тривають бойові дії. Погодили виділення компенсацій 70 роботодавцям регіону: "Вцілому по державі виділили 200 мільйонів гривень. Це без поділу по областях. Тобто ми працюємо залежно від потреб. Компенсують не лише за працевлаштованих через центри зайнятості, а й роботодавцям, які самостійно працевлаштували. Заяву на компенсацію можна подати через "Дію". Подавати заяву можна після того, як людина пропрацює не менше п’яти днів".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб