Один з керівників оборони Києва. Що відомо про нового командувача Тероборони генерала Танцюру

Фото: facebook Сухопутні війська ЗСУ

Генерал-майор Ігор Танцюра приймає на себе командування Силами територіальної оборони ЗСУ, повідомив міністр оборони Олексій Резніков. На сьогодні це 32 бригади, 25 з яких вже брали участь в бойових діях. Що відомо про бойовий досвід генерала Танцюри, який відтепер командуватиме Теробороною, — розбиралось Суспільне.

Указ про призначення Ігоря Танцюри президент підписав вчора. Він замінив на цій посаді генерала Юрія Галушкіна. Це рішення міністр оборони не пояснює. Проте каже про досягнення Галушкіна: "За півтора місяці з моменту створення було розгорнуто командно-організаційну структуру Сил ТрО — понад 170 військових частин. Це дозволило протягом тижня вже під час повномасштабного російського вторгнення прийняти до лав тероборони понад 100 тисяч осіб". Суспільне звернулось до Юрія Галушкіна за коментарем щодо звільнення та подальших призначень, але він відмовився від пояснень.

Військовий досвід нового командувача ТРО

Ігор Танцюра обіймав посаду начальника штабу – заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ. З початку повномасштабної російської агресії проти України був одним з тих, хто керував обороною Києва: займав посаду начальника штабу угруповання військ оборони столиці, розповіли Суспільному в прессслужбі командування Сухопутних військ.

Танцюра має великий досвід: був командиром взводу, командував танковою бригадою, керував 169-м навчальним центром ЗСУ "Десна" на Чернігівщині, де займався навчанням та підготовкою військових. Крім того, брав участь у підготовці миротворчих контингентів під егідою ООН та Міжнародних сил з підтримки миру в Косові.

Генерал-майор Игор Танцюра, 2020 р. Фото: facebook Сухопутні війська ЗСУ. Фото: facebook Сухопутні війська ЗСУ

Генерал-майором Танцюра став у 2013 році. Буквально за рік, в 2014-му, з початку російської агресії, організовував роботу штабів оперативно-тактичних та оперативних угрупувань. Згодом очолив штаб АТО, а з 2019-го року – штаб Операції об’єднаних сил.

Генерал-майор Игор Танцюра, 2021 р. (в центрі) Фото: facebook Сухопутні війська ЗСУ. Фото: facebook Сухопутні війська ЗСУ

11 квітня 2022 Володимир Зеленський нагородив Ігоря Танцюру орденом Богдана Хмельницького III ступеню. "На посаді заступника начальника штабу командуючого ООС він проявив себе як людина, яка з одного боку дозволяла ЗСУ ефективно відповідати вогнем на провокативні дії російських окупаційних військ, а в той же час не переходити якісь політичні грані війни в той період часу", — так характеризує нового очільника Сил ТРО військовий експерт Тарас Чмут.

Що відомо:

  • З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України "Про основи національного спротиву". Згідно з законом, провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ. Бригади територіальної оборони мають бути створені у всіх регіонах країни.
  • Станом на травень 2022 року Сили тероборони налічували 110 тисяч військових. Бригади тероборони, за словами колишнього командувача Юрія Галушкіна, були укомплектовані на 90%.
  • На початку лютого Міноборони планувало залучити до ТРО 10 тис. людей.

Читайте також:

"Відтісняємо метр за метром": як тероборона звільняє села біля Старого Салтова на Харківщині

"Я ж шість днів не був у душі". Як працює тероборона в Одесі та чого не вистачає військовим

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Якщо очікування перейде у розчарування, нам буде важко зберегти людей" — інтерв'ю з мером тимчасово окупованого Херсона

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!