Італія готова допомогти у відбудові України — МЗС країни

AP

Італія готова долучитись до післявоєнної відбудови України спільно з іншими державами та підтримуватиме її вступ до Європейського Союзу.

Про це заявив міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо під час телефонної розмови з очільником української дипломатії Дмитром Кулебою, інформує ANSA.

"Прем’єр-міністр Драгі (керівник італійського уряду Маріо Драгі — ред.) чітко окреслив позицію Італії в Європарламенті: ми хочемо, щоб Україна приєдналася до ЄС, ми не будемо дивитися в інший бік і продовжуватимемо вашу підтримку. Ми готові брати участь у відбудові України, знищеної безглуздою російською війною", — зазначив Ді Майо.

За словами посадовця, Італія підтримує антиросійські санкції ЄС та працює заради миру в Україні.

Він також підкреслив, що уряд країни допомагає українському народу захиститися від російської агресії.

Які ще країни вже готові допомогти у повоєнній відбудові України

На пресконференції 23 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розробила план відновлення регіонів, які постраждали внаслідок війни з Росією. До цього процесу будуть залучені західні держави, які допоможуть із фінансуванням і фахівцями.

За словами Зеленського, Велика Британія підтвердила готовність до патронату над Київською областю, а Швеція — над Миколаївською. Крім того, участь у плані відбудови України погодилися взяти Іспанія та деякі інші держави.

28 квітня заявив прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков заявив, що країна стане учасницею плану відбудови України й надасть фінансову та іншу допомогу для відновлення одного з південних українських регіонів.

"Ми будемо більш ніж раді зробити це (взяти участь у відбудові України — ред.). У нас є багато міст з багатьма болгаромовними українцями, і Болгарія буде рада взяти конструктивну участь", — сказав Петков за підсумками переговорів із президентом Володимиром Зеленським.

Крім того, болгарський прем’єр висловив упевненість, що Україна переможе у війні з Росією, заявивши, що "всі демократичні країни будуть на вашому боці".

Війна — усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 70. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!