У Кропивницькому з готелю "Турист" попросили виселитися переселенців

Ексклюзивно
Суспільне Кропивницький

Виселитись з готелю "Турист" у Кропивницькому мають переселенці, які жили там безкоштовно. Нині їх 21. Утримувати далі переселенців не можуть, сказала керівниця готелю Ірина Шевченко. З її слів, коли людей заселяли, в обласному штабі обіцяли укласти угоду з готелем про оплату проживання. Нині відмовляються. До 10 травня люди мають виселитись. Суспільне дізнавалось куди.

Вікторія Лозовська живе безкоштовно в готелі з 26 березня. У Кропивницький приїхала з села Чорнобаївка Херсонської області. "Ми тут разом з чоловіком Дмитром та котом Бонею. Вдома місяць просиділи під обстрілами".

У Чорнобаївці жінка працювала бухгалтером. У Кропивницькому шукає роботу.

"Дуже важко, навіть емоційно налаштуватись на якесь життя далі. Ми не розуміємо, чи повернемось додому. У нас там було все, а тут ми ніхто. Мрію, щоб швидше настав мир, щоб всі вціліли, не тільки родина, друзі, близькі, наші воїни. Щоб все стало на свої місця".

Віктоіря Лозовська з села Чорнобаївка Херсонської області у кімнаті готелю "Турист". Суспільне Кропивницький

Каже, керівниця готелю їх попередила, щоб шукали інше житло. Мають час до 10 травня. "Нам роздали сповіщення, що не можуть нас тут тримати. Підшукуємо квартиру, нам запропонували вісім варіантів оренди квартири, які коштують по 12-15 тисяч".

У готелі проживають шестеро переселенців з Миколаївської області. Всі вони мають інвалідність.

"Ми інваліди першої групи, потребуємо тричі на тиждень діалізної допомоги, без неї не виживемо, – розповіла переселенка Світлана Бондаренко. – На діалізі у Кропивницькому нас прийняли дуже добре, дали нам ліків, яких ми потребуємо, але нам немає де жити. Попередили, що з 10 травня готель немає можливості нас тут утримувати. З вчорашнього дня відмовили і у харчуванні, бо людям не проплачують цю послугу".

Переселенці з Миколаївської області. Суспільне Кропивницький

З початку вторгнення Росії у готелі проживала різна кількість переселенців – розповіла його керівниця Ірина Шевченко.

"Було від 30 до 40 людей, нині 21, усі проживають безкоштовно. Вони не сплачують за комунальні послуги, мають у номері гарячу воду, електрику, телевізор, холодильник, всі необхідні умови. У нас було триразове харчування, тепер лишили тільки обід".

Зі слів керівниці, проживання однієї людини в готелі обходиться в 400 гривень на день.

"Спочатку була усна домовленість зі штабом облдержадміністрації, який направляв до нас людей, що нам оплачуватимуть за їх проживання. Люди залишалися, деякі їхали. Минуло два місяці, утримання переселенців обійшлося нам у 606 тисяч гривень. Під час останньої розмови зі штабом нам сказали, що ми не комунальне підприємство, тому нам ніхто нічого відшкодовувати не збирається".

За словами радниці голови обласної адміністрації Валентини Кулачко, переселенців з готелю переселять у дитсадки. "Те, що зробив готель "Турист" – прийняв внутрішньо переміщених осіб, то за це їм велика подяка. Але так складається ситуація, що обласна військова адміністрація не може укласти з ними договір, тому їм треба проявити якийсь патріотизм".

Керівниця готелю пояснила, від допомоги переселенцям не відмовляються, але щомісяця мають за електроенергію та водопостачання платити 350 тисяч гривень.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!