Німеччина судитиметься з Італією в Суді ООН через питання репарацій за Другу світову війну

Міжнародний суд ООН. Фото: Getty Images

Німеччина 29 квітня подала позов до Міжнародного суду ООН проти Італії щодо проблеми виплати репарацій родичам жертв нацистського режиму під час Другої світової війни. Про це повідомила пресслужба Суду.

Позов стосується попереднього рішення Міжнародного суду ООН, який у 2012 році ухвалив, що жертви злочинів нацистського режиму не можуть судитися з Німеччиною в закордонних судах — інакше йтиметься про порушення суверенітету країни.

Перед тим, у 2008 році, Верховий суд Італії постановив, що громадянин країни має право на репарації від Німеччини через депортацію у 1944 році для примусових робіт у Третьому Райху. Але навіть після рішення Суду ООН, заявляє Берлін, в Італії продовжили розглядати подібні позови.

Німеччина просить Міжнародний суд ООН визнати, що "Італія порушила і продовжує порушувати своє зобов’язання поважати суверенний імунітет Німеччини, дозволяючи порушення цивільних позовів" у зв’язку зі злочинами нацистського режиму.

Як приклад у позові згадується намір Рима виставити на аукціон чотири об’єкти нерухомості, кошти з яких мають піти на виплати компенсацій. Рішення Суду ООН є обов’язковим і оскарженню не підлягатиме.

Дата розгляду позову Німеччини проти Італії наразі не визначена.

Читайте також

Уганда має виплатити Демократичній Республіці Конго $325 млн за окупацію — рішення суду ООН

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!