За два місяці війни 71% українських дітей ховалися в укриттях — дослідження

Фото: Associated Press

Кожна друга дитина була розділена із близькими родичами. Третина дітей перебували у зоні воєнних дій, а кожну п’яту дитину батьки вимушені були вивозити під обстрілами.

Про це йдеться у звіті "Діти і війна в Україні" Харківського інституту соціальних досліджень, здійсненого спільно з благодійним фондом "Голоси дітей".

"Смерті та каліцтва дітей внаслідок дій російської армії на території України не можна описувати лише з точки зору випадкових жертв війни. Виключно можливим такий опис є у межах порушень міжнародного гуманітарного права, адже абсолютна більшість загиблих та поранених дітей з’явилася внаслідок воєнних злочинів з боку армії загарбника", — сказано у звіті.

В Харківському інституті соціальних досліджень наголошують, що в Україні вже неодноразово були застосовані засоби ведення війни, що заборонені Гаазькими та Женевськими конвенціями.

Зокрема російські військові кілька разів використали фосфорні боєприпаси та касетні боєприпаси, використовували голод як заборонений метод ведення війни, блокуючи роздачу мешканцям міст гуманітарної допомоги, зривали евакуацію, обстрілювали цивільні об'єкти тощо.

"Страшно фіксувати та описувати безліч воєнних злочинів російських військових. Страшно розуміти, що наслідки війни – це також сирітство, проблеми зі здоров’ям, психічні травми та стрес дітей. Проте збір та аналіз таких даних необхідний для усвідомлення масштабів проблем і кроків, які варто робити перш за все", — додають дослідники.

Що відомо

  • Станом на ранок 25 квітня більш ніж 606 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації. За офіційними даними, 215 дітей загинуло та понад 391 поранено.
  • На Донеччині у Великдень загинули п'ятеро людей, серед них двоє дітей.
  • Одесити заснували ініціативу "Діти, ми встигнемо", волонтери якої евакуюють з різних регіонів України неповнолітніх зі спінальною м'язовою атрофією та інвалідністю.
  • В Україні запустили чат-бот для пошуку зниклих під час війни дітей.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 61. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного