Майже 3 мільйони людей виїхали з України до Польщі з початку війни

Українці у Кракові, 18.03.2022 / Фото: Getty Images

Понад 2,9 мільйона українських біженців виїхали до Польщі з початку вторгнення Росії в Україну. Водночас за останні тижні кількість людей, які перетинають кордон з Польщею, значно скоротилася.

Про це повідомляє BBC з посиланням на польських прикордонників.

У суботу 23 квітня в Україну в'їхало більше людей з Польщі (21 100), ніж навпаки (15 100), пише агентство.

Загалом з початку війни в Україну з Польщі прибуло 847 тисяч осіб.

У розпал кризи біженців, 6 березня, 142 300 осіб втекли з України до Польщі. До війни середньодобова кількість людей, які перетинали кордон України з Польщею, становила 16 800 осіб.

Частина біженців вже покинула Польщу. За оцінками професора Мацея Дущика, дослідника міграції Варшавського університету, залишилося близько 1,3-1,4 мільйона. Понад 900 тисяч українців подали заявки на отримання польського ідентифікаційного номера.

Що відомо

  • У період воєнного стану громадянам України продовжили можливість перетину кордону за внутрішніми паспортами через гуманітарні обставини. При цьому діти, які не досягли 16-річного віку, можуть виїхати з України за паспортом або свідоцтвом про народження дитини.
  • Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали понад 5 мільйонів людей. Це найбільший потік біженців у Європі з часів Другої світової війни, повідомляє Управління верховного комісара ООН у справах біженців.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 21 квітня доручив скасувати оплату за оформлення посвідчення особи на повернення до України для тих, хто виїхав за кордон без документів.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 60. Текстовий онлайн

"У книжках буде слово рашизм". Що Зеленський сказав на пресконференції в метро Києва. Головне

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!