Латвія позбавлятиме громадянства за підтримку російської агресії

. Twitter

Сейм Латвії у другому та остаточному читанні підтримав зміни до закону про громадянство, які передбачають позбавлення громадянства осіб, що підтримують збройну агресію РФ проти України.

За відповідні зміни до закону віддали голоси 62 депутати парламенту країни.

"Громадянство Латвії буде скасовано, якщо особа надала значну фінансову, матеріальну, пропагандистську, технологічну чи іншу підтримку державам або особам, які вчинили діяльність, включно із геноцидом, злочинами проти миру, злочинами проти людства, військовими злочинами, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності демократичних держав або конституційному механізму. Це також можна буде зробити у випадках, коли сама особа брала участь у зазначених вище заходах", — йдеться у тексті документу.

При цьому на органи держбезпеки Латвії покладається обов’язок надавати інформацію про осіб, які займаються забороненою діяльністю.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що у такий спосіб уряд країни хоче гарантувати, що громадянство Латвії не зберігається для осіб, які займалися та підтримували діяльність, несумісною з її цінностями як демократичної правової держави, не відповідає міжнародним угодам, є забороненою та осудною, а також загрожує територіальній цілісності Латвії та інших демократичних держав, їхній національній безпеці й конституції.

Закон набуде чинності наступного дня після його оголошення.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!