Кислиця закликав переглянути присутність РФ у Радбезі ООН

. Facebook

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав лідерів країн-учасниць організації переглянути присутність Росії у Раді Безпеки ООН.

Про це він заявив на засіданні Радбезу ООН, де обговорювали гуманітарну ситуацію в Україні.

Він зазначив, що засідання Радбезу "не впливають суттєво ні на ситуацію з безпекою на передовій, ні на гуманітарну ситуацію в Україні". Також, за його словами, цей орган не зміг запобігти війні та зазнає невдач через дії Росії.

"На жаль, у цій залі ми продовжуємо слухати виступи тих, хто постане перед воєнним судом у майбутньому, і робимо заяви перед ними. З якої причини? Ви хочете звести роль Радбезу у врегулюванні найбільш серйозної кризи на європейському континенті з часів Другої світової лише до самих обговорень? Я рішуче закликаю Раду безпеки серйозно розглянути питання врегулювання проблеми подвійної присутності Росії в цій залі, яка заважає Раді ефективно виконувати свою першочергову відповідальність із забезпечення міжнародного миру та безпеки", — заявив Кислиця.

На його думку, Радбез ООН не впливає на війну Росії проти України, оскільки "продовжує прикидатися, що Росія є повноправним і легітимним постійним її членом".

"Я не бачу жодних змін в ролі Ради безпеки, якщо найближчим часом не буде знайдена відповідь. Росію треба спинити в ім'я миру, в ім'я українців та людей в усьому світі", — закликав постпред України в ООН.

Раніше, 7 квітня, Генеральна асамблея підтримала рішення щодо припинення роботи РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав Україну та Росію з нагоди Великодня оголосити гуманітарну "тишу" на чотири дні — з 21 по 24 квітня, щоб забезпечити роботу гуманітарних коридорів і доправити допомогу людям.
  • 11 квітня послиня США при ООН Лінда Томас-Грінфілд під час дебатів у Радбезі ООН заявила, що біженці з України, 90% з яких становлять жінки та діти, піддаються підвищеній загрозі експлуатації та торгівлі людьми.
  • За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, від початку вторгнення Росії на територію України загинули понад 2 072 мирних жителі. При цьому зазначається, що реальні цифри можуть бути значно вищими.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 56. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!