"Мир вартий жертв": прем’єр Італії підтвердив, що надаватиме Україні зброю

World Economic Forum

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що країна готова забезпечувати Україну зброєю попри спротив окремих політичних сил.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню Corriere Della Serra.

"Ситуація дуже зрозуміла: є той, кого атакували, і є армія агресора. Як найкраще допомогти атакованим? Санкції необхідні, щоб послаблювати агресора, але у короткостроковій перспективі вони не можуть зупинити його армію. Для цього потрібно прямо допомагати українцям (зброєю — ред.) — і ми це робимо", — сказав Драгі.

Політик наголосив, що самих лише санкцій було б недостатньо для допомоги Україні.

"Як найкраще допомогти постраждалим? Санкції необхідні для ослаблення агресора, але не можуть зупинити війська у короткостроковій перспективі. Для цього нам потрібно допомагати українцям безпосередньо, що ми робимо. Не зробити цього було б рівносильно тому, щоб сказати їм: здайтеся, приймайте рабство та підпорядкування — це суперечить нашим європейським цінностям солідарності", — підкреслив прем’єр.

Маріо Драгі заявив, що замість цього Італія має допомагати Україні в безпековій сфері.

"Ми хочемо дозволити українцям захищати себе. Проблема зброї серйозна, і я її не недооцінюю: вона пов'язана з особистим етичним вибором", — додав він.

Прем’єр наголосив, що мир в Україні вартий жертв.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!